Home Najdôležitejšie VIDEO Horanský cez nasadeného súpera do štvrťfinále: Bol to náročný zápas

VIDEO Horanský cez nasadeného súpera do štvrťfinále: Bol to náročný zápas

by Roderik Pastier
Filip Horanský

PROSTĚJOV – Slovenský tenista Filip Horanský porazil v druhom kole na turnaji v českom Prostějove siedmeho nasadeného Japonca Tara Daniela. 112. hráča sveta porazil po setoch 3:6 a 4:6. V štvrťfinále ho čaká 18-ročný Lehečka, ktorý porazil Milojeviča.


Od úvodu zápasu Horanský potvrdzoval skvelú formu, ktorou v Prostějove disponuje. Svoj servis si držal bez väčších problémov a za stavu 3:3 prvýkrát zobral Japoncovi podanie. Brejk potvrdil a v ďalšej hre opäť prelomil servis súpera, prvý set vyhrať v pomere 6:3.

Začiatok druhej sady zachytil opäť lepšie slovenský tenista, rýchlo viedol 3:0, ale Daniel neprestával bojovať a znížil na 2:3. V ďalšej hre však Filip opäť brejkol svojho súpera čistou hrou, ale za stavu 3:5 bol práve on tým tenistom, ktorý stratil svoje podanie tiež ku nule. Za stavu 4:5 využil svoj prvý mečbal a vyhral už svoj štvrtý zápas vrátane kvalifikácie tu v Prostějove.

Horanský: Bol to ťažký zápas

„V dnešnom zápase podľa môjho názoru rozhodla lepšia rozohratosť, keďže som absolvoval dva zápasy v kvalifikácii. Podal som solídny výkon, aj keď v závere z toho bola zbytočná dráma, ale dnes som so svojím výkonom spokojný,” priznal na úvod Horanský.„V minulých zápasoch som tam mal nejaké prehry v troch setoch, ale o tom tenis je, v tenise je veľmi tenká hranica medzi úspechom a neúspechom. Proti Lehečkovi som hral tréningové zápasy, ale ostrý zápas je diametrálne odlišný. Hrá veľmi dobre, tu v Prostějove trénuje a darí sa mu. Budem musieť podať svoj najlepší výkon,” dodal slovenský tenista.

Zdroj: ts, youtube

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 1 =