Home Audio/video VIDEO Gombos sa favorita nezľakol: V Banja Luke vyradil bývalého člena elitnej dvadsiatky a zabojuje už o semifinále

Norbert Gombos

BANJA LUKA – Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do štvrťfinále antukového challengerového podujatia v bosnianskom Banja Luka.

Gombos v dnešnom osemfinále prekvapivo vyradil bývalého člena elitnej dvadsiatky Francúza Paireho a to aj napriek tomu, že v úvodnom sete prehrával už 2:4, ale potom sa nakopol a ziskom štyroch hier po sebe získal za 39 minút úvodné dejstvo po triumfe 6:4.

V druhom sete Slovák síce hneď v prvej hre čelil brejkbalu francúzskeho súpera, ale úspešne ho odvrátil a od stavu 2:2 už na kurte dominoval, keď opäť získal štyri hry po sebe a za hodinu aj deväť minút si vybojoval postup do štvrťfinále. V boji o semifinále nastúpi Gombos proti belgickej turnajovej päťke Kimmerovi Coppejansovi, s ktorým v troch vzájomných súbojoch nestratil ani jediný set.

osemfinále: Norbert Gombos – Benoit Paire (Fra – 4.) 6:4, 6:2