Home Audio/video VIDEO Gombos potvrdil silu bojovníka: Po parádnom obrate v Španielsku zabojuje už o titul

Norbert Gombos

MURCÍA – Slovenská turnajová jednotka Norbert Gombos zabojuje na španielskom challengerovom podujatí v Murcíi o singlový titul. Rozhodol o tom jeho dnešný semifinálový obrat proti rakúskemu súperovi Dennisovi Novakovi.

Gombos potvrdil povesť bojovníka, keď po hladko prehratom úvodnom sete, v ktorom za 27 minút s rakúskym súperom vyhral len jedinú hru, predviedol víťazný obrat. V druhom dejstve za 25 minút zvíťazil Gombos rovnako hladko ako Novak 6:1 a rozhodnúť musel tretí set.

Gombos v štvrtej hre na podaní úspešne odvrátil všetky štyri brejkbaly súpera a v desiatej hre dokonca čelil postupne až trom mečbalom Novaka, ale Rakúšan trestuhodne zahodil všetky tri možnosti na ukončenie zápasu, o ktorého osude musel napokon rozhodnúť tajbrejk.

V tom už mal jasne navrch Gombos (7:2), ktorý sa za dve hodiny aj päť minút radoval z triumfu a postupu do finále. V ňom slovenská turnajová jednotka o singlový challengerový titul zabojuje s nasadenou štvorkou Tsengom z Tchajwanu, ktorého v roku 2019 v jedinom vzájomnom súboji zdolal hladko na portugalskej antuke v Brage bez straty setu (6:1, 6:3).