Home Audio/video VIDEO Slovenský favorit to opäť nezvládol: Horanský set neuhral ani v treťom zápase po sebe

Filip Horanský

BIELLA – Slovenský tenista Filip Horanský si na challengerovom podujatí v talianskom mestečku Biella o štvrťfinále nezahrá.

Rozhodla o tom prehra slovenského favorita s portugalským súperom Joaom Dominguesom, ktorému za hodinu aj 13 minút podľahol hladko v dvoch setoch 2:6, 4:6.

Nenasadený portugalský tenista už v tretej hre zobral Slovákovi podanie a ďalší brejk pridal v siedmom geme, po ktorom čistou hrou upodával suverénny triumf v prvom sete. V druhom dejstve sa opäť Domingues okamžite dostal k brejku, ale v šiestej hre svitla nádej pre Horanského, ktorý sa dočkal prvého brejku v zápase. Portugalský súper ale odpovedal okamžitým ribrejkom a zápas už bez problémov dopodával do víťazného konca.

Aktuálne 183. hráč sveta Horanský tak prehral už tretí zápas po sebe, v ktorých navyše neuhral ani jediný set. Domingues v boji o štvrťfinále narazí na víťaza talianskeho súboja Federico Gaio verzus Paolo Lorenzi.