Home Audio/video VIDEO Federer krásnym gestom potvrdil, že Nadal nie je len jeho veľkým rivalom, ale aj priateľom

VIDEO Federer krásnym gestom potvrdil, že Nadal nie je len jeho veľkým rivalom, ale aj priateľom

by Majo Malinovský

MALLORCA – Neľahké obdobie pandémie koronavírusu zasiahlo aj maturujúcich na školách, ktorí nemôžu svoju životnú skúšku bujarým vyhadzovaním promočných čiapok sláviť po boku spolužiakov. Inak tomu nie je ani na slávnej akadémii Rafaela Nadala, ktorá sa ale dočkala veľkej pocty od legendárneho švajčiarskeho maestra Rogera Federera.


Švajčiar, na ktorého grandslamový rekord 20 titulov stráca Nadal len jediný prestížny triumf potvrdil, že Rafa nie je len jeho odvekým rivalom, ale aj veľkým kamarátom, ktorého rešpektuje. Práve Federer bol totiž pozvaný ako hosť, ktorý sa prihovoril absolventom na prestížnej akadémii svojho priateľa a zároveň súpera. O tom, že sú aj dobrí kamaráti bolo zrejmé aj z ich premiérového LIVE videohovoru, ktorý sa uskutočnil v časoch pandémie a ktorí fanúšikov náramne pobavil.

Krásne slová Federera

“Ahojte všetci na Akadémii Rafaela Nadala. Gratulujem všetkým, ktorí dnes promovali. Prajem vám všetko najlepšie do budúcnosti,“ začal Roger svoj príhovor. “Tí, ktorí chcete pokračovať a hrať profesionálny tenis, viete, čo to znamená, veľa tvrdej práce a nikdy nezabudnite baviť sa, to je najdôležitejšia časť,” dodal švajčiarsky maestro.Federer porozprával o svojej aj Rafovej nekončiacej vášni pre tenis, o čom obidvaja matadori neraz presvedčili divákov na tenisových kurtoch. Práve tvrdá práca a užívanie si toho procesu napĺňania vlastných snov totiž robí kľúčový rozdiel v tenisovom svete. “Rafa a ja sme nikdy nestratili vášeň pre to, čo robíme. Prídu aj nejaké daždivé a ťažké dni, ale vždy existuje cesta a slnko nakoniec vyjde. Len nezabudnite naďalej tvrdo pracovať,” pokračoval švajčiarsky fenomén.

Federer vychválil Nadala, keď ho označil za stelesnenie pokory: “Som si istý, že ste pri učení mali na škole skvelú skúsenosť a veľa ste sa dozvedeli od Rafu, ktorý je majstrom v mnohých ohľadoch. Je veľmi skromný a k ostatným vždy veľmi milí by ste mali byť aj vy. Si len taký silný ako tvoj tím. Dúfam, že budete pokračovať a budete mať príjemnú a úspešnú kariéru vo všetkom, čo robíte. Na tieto dni na Akadémii sa pozriete ako na niektoré z najlepších dní svojho života,” uzavrel príhovor aktuálne štvrtý hráč sveta, ktorý všetkým zaželal veľa šťastia a poslal pozdravy aj samotnému Rafovi a jeho rodine.Spoja v budúcnosti svoje sily?

Španielsky matador pochopiteľne svojmu rivalovi a kamarátovi za krásny príhovor okamžite poďakoval. Nuž, možno sa v budúcnosti naplnia plány Rogera, ktorý pred časom prezradil, že by po konci kariéry chcel byť trénerom práve na Akadémii Rafaela Nadala.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

17 − 8 =