Home Audio/video VIDEO F**cking pu**y: Vulgárny britský dopingový hriešnik vybuchol na US Open

VIDEO F**cking pu**y: Vulgárny britský dopingový hriešnik vybuchol na US Open

NEW YORK – So šampiónom US Open z roku 2014 bojoval viac ako štyri hodiny, ale nestačilo to. Brit Daniel Evans si v boji o osemfinále s chorvátskym bombardérom Marinom Čiličom neudržal nervy na uzde.

Evans, ktorý sa po dištanci udelenom za doping dokázal opäť vrátiť do elitnej 25 svetového rebríčka, v súboji s chorvátskym favoritom nesklamal a po nešťastne prehratom úvodnom sete, keď v tajbrejku prehral 11:13 a zahodil v ňom až tri setbaly, dokázal v tom druhom zvíťaziť hladko 7:3 a vyrovnať skóre.

Stratil nervy a začal nadávať

Ani to mu ale napokon nestačilo. Potom, čo sa už v úvodnom sete za stavu 3:3 sťažoval u rozhodcu na divákov, vybuchol v treťom dejstve za stavu 2:5 po podaní Čiliča. Evans pri odchode na stoličku totálne vybuchol a následne si po nervóznom ataku svojho miesta raketou a usadení sa začal sám vulgárne nadávať (F**cking pu**y!). Evans pri buchnutí raketou poriadne vystrašil aj divákov sediacich v blízkosti kurtu za jeho chrbtom a následne dostal od rozhodcu varovanie a aj keď sa po diskusii s ním dokázal ako tak upokojiť a trochu aj zasmiať pomedzi ten hnev, na kurte to už nebolo ono a po stratenom servise tretí set prehral hladko 2:6.

V štvrtom dejstve sa Evans opäť dokázal skoncentrovaŤ a až do dvanástej hry držal s výborne podávajúcim Čiličom krok. V dvanástej hre si ale čistou hrou prišiel o podanie a za štyri hodiny aj dve minúty sa z postupu do osemfinále radoval Chorvát. Ten Britovi nasádzal až 26 es a v boji o štvrťfinále narazí na turnajovú trojku Španiela Alcaraza.

Ťažká váha verzus ľahká

“Hral som dobrý tenis, ale je frustrujúce, že som hral s chlapíkom, ktorý je tu veľmi dobrý, vyhral tento turnaj a hral pravdepodobne tak dobre ako vtedy a určite tak podával,” povedal po zápase sklamaný Evans a dodal: “Na podaní je to ťažká váha verzus ľahká.”

“Bol to ťažký zápas. Vo štvrtom som sa jednoducho nemohol dostať dopredu. V prvom som premárnil nejaké šance a nikdy nevieš, čo sa stane, keď vyhráš prvý, ale urobil som dobre, že som sa vrátil do zápasu. Myslím si, že Marin hrl pravdepodobne o niečo lepšie ako ja. Servoval veľmi dobre, keď potreboval a bolo ťažké vyvinúť tlak. Mal som naozaj malú šancu, ale bol naozaj až príliš dobrý. Teraz musím ísť ďalej. Zo zápasu nemám zlé pocity, malo to úroveň, fyzicky to bolo ok, takže je to pozitívne,” uzavrel Evans, ktorý je aktuálnou britskou dvojkou.