Rafael Nadal
Rafael Nadal odstúpil z Wimbledonu (Foto: TASR/AP - Joe Toth)

VIDEO Fanúšikovia kritizujú Nadala za to, že nevzdal štvrťfinále proti Fritzovi: Prečo si neodstúpil a nedal mu šancu?

LONDÝN – Bitka španielskeho šampióna Rafaela Nadala s Američanom Taylorom Fritzom vo štvrťfinále Wimbledonu bola vskutku výborným zážitkom. Španiel dokázal v päťsetovej bitke, ktorá trvala bezmála štyri a pol hodiny, zvíťaziť aj napriek zraneniu brušného svalu. Do semifinálového zápasu proti Nickovi Kyrgiosovi však nenastúpi a Austrálčan tak bez boja postúpil do finále. To, že Nadal proti Američanovi neskrečoval, leží v žalúdku mnohým tenisovým nadšencom.


Podľa názorov mnohých fanúšikov na sociálnych sieťach mal Nadal vo štvrťfinále proti Fritzovi skrečovať. V priebehu druhého setu si totiž vyžiadal ošetrenie a bojoval s bolesťami brušného svalu, ktorý, ako ukázalo neskoršie vyšetrenie, bol natrhnutý. Španiel však dokázal päťsetovú bitku “urvať” vo svoj prospech a postúpiť do semifinále Wimbledonu, kde sa mal stretnúť s Kyrgiosom.

Na mimoriadnej tlačovej konferencii vo štvrtok večer však oznámil, že do zápasu nebude schopný nastúpiť. Austrálsky búrlivák tak postúpil do finále bez boja a bude mať šancu zabojovať o svoj prvý grandslamový titul v dvojhre.

Fakt, že dvadsaťdvanásobný grandslamový šampión nevzdal svoj štvrťfinálový boj a nedal tak Fritzovi možnosť Kyrgiosa poraziť, leží v žalúdku mnohým tenisovým priaznivcom. „Fritz mal hrať s Kyrgiosom. Prečo Nadal neodstúpil a nedal mu šancu?“ pýtajú sa.

Ľudia by povedali, že predstieral zranenie, pretože by prehral,” myslia si niektorí, že tridsaťšesťročný Španiel svoje zranenie predstiera. Iní tiež hovoria, že Kyrgios má teraz pred finále obrovskú výhodu v dňoch odpočinku navyše.Ďalší ľudia argumentovali tým, že Nadalovo zranenie by nemalo pripraviť fanúšikov o jeden zápas. „Nemôže Taylor hrať semifinále proti Kyrgiosovi…? Eh… Nechcite sklamať divákov!” píšu napríklad. Našli sa však aj takí, ktorí s rodákom z Malorky súcitia. „Je mi ľúto, že nemôže hrať, ale jeho zdravie je prednejšie,” sú si vedomí.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Viktória Kužmová

Hrunčáková po vyradení tretieho nasadeného páru v debli zabojuje o semifinále: Americko-ruské duo doplatilo na zahadzovanie brejkbalov

NINGBO – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková si po vypadnutí v singli napravila v čínskom Ningbo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen + 11 =