Home Audio/video VIDEO Fantastický Nadal ovládol Rím: V dramatickom finále zdolal v napínavej koncovke Djokoviča a získal desiaty titul

VIDEO Fantastický Nadal ovládol Rím: V dramatickom finále zdolal v napínavej koncovke Djokoviča a získal desiaty titul

by Roderik Pastier

RÍM – Španielsky tenista Rafael Nadal dosiahol jubilejný desiaty triumf na turnaji ATP v Ríme. V nedeľňajšom finále zdolal lídra svetového rebríčka Novaka Djokoviča zo Srbska v troch setoch 7:5, 1:6 a 6:3 za 2 hodiny a 49 minút.


Svetová jednotka vstúpila do finálového duelu lepšie, keď po prelomenom podaní viedol Djokovič 2:0. Nadalovi sa podarilo kontrovať ribrejkom a v ďalšom priebehu úvodnej sady sme boli svedkami výborného servisu oboch tenistov. Kľúčový gem prvého setu sa odohral v jedenástej hre, kedy antukový kráľ brejkol Srba a po hodine a pätnástich minútach viedol 1:0.

Druhý set s diametrálne odlišným priebehom

V druhom dejstve sa Djokovič zlepšil vo všetkých herných aspektoch, na servise bol takmer neomylný a sám navyše prelomil podanie svetovej trojky až dvakrát. Výsledkom bol dominantne získaný set a išlo sa do rozhodujúcej sady. Obaja tenisti v treťom sete kládli dôraz predovšetkým na podanie, v prvých štyroch gemoch sme neboli svedkami žiadneho brejkbalu. V piatej hre mal Djokovič dve brejkbalové možnosti, ktoré nevyužil a to prakticky rozhodlo o víťazovi. V nasledujúcom geme Nadal prelomil čistou hrou podanie Srba a v ďalšom priebehu už nemal problém doviesť zápas do víťazného konca.

Druhý nasadený Nadal zároveň vyrovnal rekord svojho finálového súpera v počte titulov z turnajov ATP Masters 1000, obaja ich majú na konte 36. Djokovičovi sa nepodarilo obhájiť vlaňajší triumf na podujatí Italian Open, stále vedie vo vzájomnej bilancii s Nadalom, no už len o jediný duel 29:28.dvojhra – finále:
Rafael Nadal (Šp.-2) – Novak Djokovič (Srb.-1) 7:5, 1:6, 6:3

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seven + seven =