Home Najdôležitejšie VIDEO Famózny obrat nasadenej jednotky Gombosa v Prahe: Po zahodených šanciach v prvom sete nasledovala otočka

Norbert Gombos

PRAHA – Slovenský tenista Norbert Gombos zvíťazil v prvom kole dvojhry na challengeri 80 v Prahe. Najvyššie nasadený hráč si poradil so Švajčiarom Henrim Laaksonenom vo vyrovnanom zápase 6:7(6), 6:4, 6:3 za 155 minút.

Gombos sa od úvodu zápasu výrazne trápil pri využívaní brejkbalových príležitostí. Už prvý gem zápasu mal maratónske trvanie, v ktorom slovenský tenista nevyžil až 5 možností na prelomenie podania. Za stavu 2:2 mal na príjme stav 15:40, ale opäť nebol úspešný. Podobná situácia sa opakovala aj o štyri hry neskôr, keď 89. hráč sveta nevyužil ďalšie štyri brejkbalové príležitosti a tak o osude rozhodovala až skrátená hra. Gombos do tajbrejku išiel s bilanciou na brejkbaloch 0/11, ale aj napriek tomu si dokázal vypracovať setbal, ktorý však nevyužil a po hodine a dvanástich minútach prehrával 0:1.

Rodáka z Galanty prehajdákaný set nerozhodil, do druhej sady vstúpil výborne a po pár minútach viedol už 3:0. Ďalšie tri gemy však patrili Laaksonenovi a začínalo sa v druhom dejstve od začiatku. V ôsmej hre Gombos prelomil podanie švajčiarskeho súpera čistou hrou, ale ten kontroval ribrejkom. Za stavu 5:4 pre nášho tenistu, Noro využil na príjme v poradí druhý setbal a vyrovnal na 1:1.

V rozhodujúcej sade si obaja tenisti držali svoje podania a o osude zápasu rozhodol jediný brejk zo štvrtej hry, kedy Gombos brejkol svojho súpera na 3:1 a náskok brejku si postrážil až do konca zápasu. V boji o štvrťfinále nastúpi vo štvrtok proti talentovanému poľskému tenistovi Žukovi.