Home Audio/video VIDEO Famózny obrat Kyrgiosa na Wimbledone: V prerušovanom zápase opäť zdolal Humberta v dramatickej koncovke

LONDÝN – Austrálsky tenista Nick Kyrgios sa vrátil po štyroch mesiacoch na súťažné kurty a hneď je z toho víťazstvo nad favorizovaným Francúzom Humbertom. Známy búrlivák triumfoval v prvom kole na Wimbledone po päťsetovej dráme 6:4, 4:6, 3:6, 6:1, 9:7.

Kyrgios nemal ideálny vstup do zápasu, keď už v štvrtej hre prekvapivo prišiel o servis, ale nasledoval neočakávaný comeback. Austrálčan získal štyri gemy v rade a urobil dôležitý krok k zisku prvého setu. Koncovku úvodného dejstva si už postrážil a po 34 minútach viedol 1:0.

Ďalšie dva sety patrili vo výbornej forme hrajúcemu Humbertovi

V ďalšom priebehu francúzsky tenista potvrdil, že má výbornú formu. V oboch sadách bol neomylný na podaní a sám Kyrgiosa dvakrát brejkol. Austrálčan sa ale nevzdával, v štvrtom sete sa výrazne zlepšil na riterne a ovládol ho výsledkom 6:1.

V rozhodujúcom sete bol zápas za stavu 3:3 včera prerušený a dohrávka duelu tak nasledovala až dnes. Na začiatku dohrávky utrpel Kyrgios nepríjemný pád, začal mat bolesti, no napriek tomu zvládol napínavú koncovku a postúpil do 2. kola.

“Pomohli mi diváci, ktorí mi dodali veľa energie. Bolo to ako dostať bezbolestnú injekciu. Ugo je skvelý chalan, hrali sme už spolu vo februári na Australian Open a aj tam to bol päťseťák,” povedal Kyrgios.