Home Audio/video VIDEO Famózny Klein potvrdil parádnu formu: Výhrou nad srbskou jednotkou poslal Slovensko do vedenia

Lukáš Klein, Slovensko, Davis Cup, Davisov pohár, Srbsko

KRALJEVO – Slovenskí tenisti vedú v kvalifikačnom dueli Davisovho pohára nad domácim Srbskom 1:0.

O úvodný bod sa na antuke v Kraljeve zaslúžil Lukáš Klein, ktorý zdolal domácu jednotku Miomira Kecmanoviča 7:6 (2) a 6:2.

Lukáš Klein (Foto: TASR – Martin Baumann)

V úvodnom sete duelu medzi Kecmanovičom a Kleinom si do stavu 3:3 obaja hráči suverénne držali servis. V siedmom geme sa po dvoch zaváhaniach slovenského hráča na sieti dostal Srb k dvom brejkbalom. Klein vyrovnal na zhodu, no prišli ďalšie dve nevynútené chyby a strata podania. Kecmanovič po potvrdení brejku zvýšil na 5:3, no Klein nezložil zbrane, vyrovnal na 5:5 a vynútil si tajbrejk, v ktorom dominoval.

Slovenský reprezentant bol na koni, ničil súpera winnermi od základnej čiary. V druhom dejstve po dvoch brejkoch odskočil súperovi na 5:1 a zápasu už dotiahol do úspešného konca – 6:2.

V druhom sete sa uvoľnil

“Som veľmi šťastný, že som získal pre Slovensko prvý bod. Úvodný set bol obojstranne nervózny. Kecmanovič dvakrát podával na víťazstvo, no vynútil som si tajbrejk, v ktorom som sa už cítil na kurte lepšie. Určite mi pomohli víťazné zápasy z Austrálie. V druhom sete som sa uvoľnil a hral som veľmi agresívne. Vyšlo mi tam veľa vecí, darili sa mi returny. On bol pod tlakom, čo bola voda na môj mlyn. Pán kapitán Ľubomír Kurhajec ma v dôležitých momentoch dokázal na lavičke upokojiť,” uviedol Klein.

Lukáš Klein, Ľubomír Kurhajec, Slovensko, Srbsko, Davis Cup, Davisov pohár
Lukáš Klein a nehrajúci kapitán Ľubomír Kurhajec (Foto: TASR – Martin Baumann)

Víťaz zápasu v Kraljeve postúpi do septembrovej skupinovej časti finálového turnaja Davisovho pohára. Účasť v nej už majú istú vlaňajší finalisti Taliansko s Austráliou a Španielsko s Veľkou Britániou ako držitelia voľných kariet. Srbom chýba líder svetového rebríčka Novak Djokovič, pre chorobu vypadol z nominácie Hamad Medjedovič.

Srbsko – SLOVENSKO 0:1
Miomir Kecmanovič – Lukáš Klein (2)6:7, 2:6