Home Audio/video VIDEO Famózny Horanský je v Bukurešti vo finále: Po ďalšom vydretom trojseťáku zabojuje o titul!

BUKUREŠŤ – Slovenský tenista Filip Horanský postúpil na challengerovom turnaji v metropole Rumunska do finále. V dnešnom semifinále porazil po trojsetovom boji Taliana Giustina (229.) po setoch 6:3, 4:6, 6:2.

Horanský vstúpil do zápasu brejkom, ale už v nasledujúcej hre musel odvracať brejkbal súpera, čo sa mu aj podarilo a potvrdil brejk. V ďalšom priebehu prvého setu si obaja tenisti držali svoje servisy, definitívnu bodku za úvodným dejstvom dal slovenský tenista v deviatom geme, kedy druhýkrát v dueli prelomil servis Giustina a po 43 minútach viedol 1:0.

Druhá sada mala opačný scenár, keď Talian rýchlo viedol 2:0 a počas celého setu si držal podanie aj napriek tomu, že Horanský mal k dispozícii stav 15:40 aj 0:40. Diváci v ďalšom priebehu už brejk nevideli a tak o postupujúcom musel rozhodnúť až tretí set.

Podobne ako vo včerajšom zápase proti Kokkinakisovi, Horanský vstúpil do rozhodujúcej sady ako blesk a po pár minútach viedol už 3:0. Na podaní bol dominantný, Giustinovi neponúkol žiadny brejkbal a v závere ďalším brejkom spečatil svoj premiérový tohtosezónny postup do finále.

V súboji o titul nastúpi slovenský tenista proti víťazovi zápasu medzi Talianom Travagliom a Čechom Lehečkom.