Home Audio/video VIDEO Explózia radosti v Turíne: Sinner po viac ako trojhodinovom boji ukončil sériu Djokoviča a rozjasal domácich fanúšikov

Jannik Sinner, ATP Nitto Finals 2023, Turnaj majstrov

TURÍN – Taliansky tenista Jannik Sinner zdolal pred domácim publikom v Turíne na Turnaji majstrov svetovú jednotku Novaka Djokoviča 7:5, 6:7 (5), 7:6 (2).

Oslavujúci Jannik Sinner (Foto: TASR/AP – Antonio Calanni)

V zelenej skupine tak má ako jediný na konte dve víťazstvá. Djokovič spoznal trpkosť prehry po 19 dueloch.

Zápas priniesol od úvodu vyrovnaný boj, v prvých desiatich gemoch prvého setu si obaja hráči udržali podanie. Jedenásty však už Djokovič nedokázal získať vo svoj prospech, hoci v ňom viedol 40:0. Sinner však následne uhral päť výmen v sérii pri podaní súpera a následne set úspešne dopodával. V rovnakom duchu sa niesol aj druhý set. V prvých dvanástich hrách obaja tenisti nielenže nestratili podanie, ale svojho súpera nepustili ani k jedinému brejkbalu. Rozhodnúť tak musel tajbrejk a Djokovič v ňom využil svoj druhý setbal.

V rozhodujúcom sete sa Sinner dostal ako prvý k brejkbalu a hneď ho využil na 4:2. Lenže Djokovič ihneď protivníka rebrejkol a  duel sa opäť vyrovnal. O všetkom musela rozhodnúť skrátená hra tretieho setu. Tú Talian ovládol, keď uhral úvodných päť výmen a premenil napokon tretí mečbal.

Turnaj majstrov – zelená skupina: Jannik Sinner (Tal.-4) – Novak Djokovič (Srb.-1) 7:5, 6:7 (5), 7:6 (2)