Home Audio/video VIDEO Explózia českej radosti na Australian Open: Lehečka vyradil ďalšieho favorita a v Melbourne slávi kariérny úspech!

VIDEO Explózia českej radosti na Australian Open: Lehečka vyradil ďalšieho favorita a v Melbourne slávi kariérny úspech!

by Majo Malinovský
Jiří Lehečka

MELBOURNE – Grécky tenista Stefanos Tsitsipas sa prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. Tretí nasadený hráč musel v dueli 3. kola odvrátiť v druhom sete setbal, no Holanďana Tallona Griekspoora zdolal 6:2, 7:6 (5) a 6:3.


Jeho súperom v boji o štvrťfinále bude turnajová pätnástka Jannik Sinner. Talian otočil zápas s Mártonom Fucsovicsom z 0:2 na sety, svojho súpera napokon zdolal 4:6, 4:6, 6:1, 6:2 a 6:0.

Do osemfinále ide aj šiesty nasadený Kanaďan Félix Auger-Aliassime a prvýkrát v kariére aj Čech Jiří Lehečka.

Tsitsipas sa medzi najlepšiu šestnástku v Melbourne dostal tretíkrát za uplynulé štyri roky. Grék zostal najvyššie nasadeným hráčom v mužskom “pavúku”, keďže z turnaja už vypadli obhajca titulu Španiel Rafael Nadal i dvojka Nór Casper Ruud. Tsitsipas úspešne čelil setbalu súpera za stavu 5:6 v druhom sete pri svojom podaní a zvládol aj následný tajbrejk.“Nebolo to úplne ľahké, ale pri vlastnom podaní som nedovolil súperovi dostať sa do dlhých výmen a vývoj stretnutia som si postrážil,” uviedol Tsitsipas.Sinner predviedol neuveriteľné zmŕtvychvstanie

Sinner prehral úvodné dva sety s Fucsovicsom, ale po 3:33 h hry napokon dokázal otočiť skóre vo svoj prospech. Taliansky hráč získal posledných 12 hier duelu, súper už mu v závere nedokázal vzdorovať.

“Prvé dva sety boli pre mňa veľmi ťažké. Samozrejme, musel som potom vo svojej hre niečo zmeniť. Cítil som sa dobre, iba som nedokázal zakončiť výmeny rozhodujúcim úderom. V závere mi pomohla aj fyzička, ktorej som sa v príprave veľa venoval,” povedal Sinner, ktorý prehráva vo vzájomnej bilancii s Tsitsipasom 1:4. Obaja sa stretli v Melbourne aj vo vlaňajšom štvrťfinále a Grék uspel v troch setoch.

Auger-Aliassime, ktorý v druhom kole vyradil Slováka Alexa Molčana, si poradil s Franciscom Cerúndolom z Argentíny v štyroch setoch 6:1, 3:6, 6:1 a 6:4.

Lehečka a Nišioka s kariérnymi úspechmi

Japonec Jošihito Nišioka sa prvýkrát v kariére dostal do osemfinále grandslamu, keď zdolal Američana Mackenzieho McDonalda 7:6 (6), 6:3 a 6:2. Pre Nišioku to bolo jubilejné 100. víťazstvo na okruhu. McDonald v druhom kole vyradil zdravotne indisponovaného Nadala.

Prvýkrát v kariére sa do grandslamového osemfinále prebojoval Čech Jiří Lehečka. Po päťsetovom a viac ako trojhodinovom boji zdolal turnajovú jedenástku Camerona Norrieho z Veľkej Británie 6:7 (8), 6:3, 3:6, 6:1 a 6:4. Súperom Lehečku v osemfinále bude Auger-Aliassime.  

muži – dvojhra – 3. kolo: Stefanos Tsitsipas (Gr.-3) – Tallon Griekspoor (Hol.) 6:2, 7:6 (5), 6:3, Jannik Sinner (Tal.-15) – Márton Fucsovics (Maď.) 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0, Jošihito Nišioka (Jap.-31) – Mackenzie McDonald (USA) 7:6 (6), 6:3, 6:2, Felix Auger-Aliassime (Kan.-6) – Francisco Cerundolo (Arg.-28) 6:1, 3:6, 6:1, 6:4, Jiří Lehečka (ČR) – Cameron Norrie (V.Brit.-11) 6:7 (8), 6:3, 3:6, 6:1, 6:4

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen + eighteen =