Home Audio/video VIDEO Drvivé víťazstvo! Tím sveta prvýkrát v histórii obhájil triumf na Laver Cupe

VIDEO Drvivé víťazstvo! Tím sveta prvýkrát v histórii obhájil triumf na Laver Cupe

by Majo Malinovský
Tím sveta, Laver Cup 2023

VANCOUVER – Tenisti Tímu sveta obhájili prvýkrát v histórii triumf na Laver Cupe.


Definitívne o tom rozhodol americký pár Ben Shelton a Frances Tiafoe, ktorý zdolal v nedeľňajšej štvorhre poľsko-ruskú dvojicu Hubert Hurkacz, Andrej Rubľov 7:6 (4) a 7:6 (5). Výber sveta tak dosiahol potrebných 13 bodov a zaistil si celkové víťazstvo nad Tímom Európy 13:2. Zvyšné dvojhry už neodohrali.

Triumf mal ešte výnimočnejšiu príchuť pre Kanaďana Félixa Augera-Aliassimeho, ktorý bol člen víťazného tímu aj vlani a tohtoročný úspech dosiahol na domácom kurte. “Vyhrať je najlepší pocit a je pekné dokázať to tu vo Vancouveri po predchadzajucom víťazstve v Londýne. Vždy keď hrám za tím, cítim sa dobre. Je to niečo výnimočné,” citovala kanadského tenistu agentúra AP.

Tím sveta delil v sobotu od celkového víťazstva jeden úspešný zápas. Po druhom dni bol celkový stav 10:2 na body a v treťom a záverečnom dni sa udeľovali za triumf tri body. Jediné pre Európu v celom zápase zariadil Nór Casper Ruud, ktorý zdolal v sobotu Američana Tommyho Paula 7:6 (6), 6:2 a znížil na 2:6.

“Neuveriteľný pocit,” uviedol kapitán tímu sveta John McEnroe pre AP a pripomenul početné víťazstvá tímu Európy v minulosti. “Odviedli sme 100 percent, súperi však hrali skvelý tenis v každom zápase. Jasné, sme veľmi sklamaní, neočakávali sme, že prehráme takto vysoko. Hrali naozaj dobrý tenis,” zhodnotil Björn Borg, kapitán tímu Európy.

Laver Cup vo Vancouveri:
Tím Európy – Tím sveta 2:13
Hubert Hurkacz, Andrej Rubľov –  Ben Shelton, Frances Tiafoe 6:7 (4), 6:7 (5)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × 2 =