Home Audio/video VIDEO Dramatické tajbrejky a takmer trojhodinový boj: Schmiedlová v Thajsku zvládla prvú prekážku

VIDEO Dramatické tajbrejky a takmer trojhodinový boj: Schmiedlová v Thajsku zvládla prvú prekážku

by Majo Malinovský
Anna Karolína Schmiedlová, Australian Open

HUA HIN – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová si v thajskom Hua Hine zahrá o štvrťfinále.

Rozhodla o tom jej dnešná výhra, keď v dramatickom súboji úvodného kola turnajová osmička pretlačila japonskú kvalifikantku Mai Hontamovú po dvoch vyhratých tajbrejkoch, dramatický duel trval dve hodiny aj 47 minút.

Prvý set priniesol po tri brejky na obidvoch stranách a Schmiedlová bola blízko prehry, keď po strate servisu prehrávala v dvanástej hre na podaní Japonky 0:40, ale všetky tri setbaly súperky odvrátila a vynútila si tajbrejk. V tom síce za stavu 4:2 prehrala dve vlastné podania a pustila súperku do vedenia 5:4, ale vzápätí si požičané vrátila späť a vyhratím troch bodov po sebe sa radovala po triumfe 7:5 zo zisku úvodného dejstva.

Druhý set začal veľkou drámou na podaní Japonky, ktorá postupne odvrátila všetky tri brejkbaly Schmiedlovej a udržala si úvodný servis. Prvý brejk prišiel v štvrtej hre, keď na podaní Slovenky uspela Hontamová, tá si ale okamžite sama prehrala vlastné podanie. Identická situácia len v obrátenom garde sa zopakovala aj v siedmej a ôsmej hre a aj druhý set tak musel rozhodnúť tajbrejk. Ten priniesol ešte väčšiu drámu ako ten úvodný, Schmiedlová za stavu 5:6 čelila setbalu súperky, ale úspešne ho odvrátila a za stavu 9:8 na podaní premenila tretí mečbal v zápase a radovala sa z postupu do osemfinále.

V tom na Schmiedlovú čaká Číňanka Yafan Wangová.Ďalej pokračuje aj Nemka Tatjana Mariová, ktorá ako štvorka “pavúka” zvíťazila nad Holanďankou Arianne Hartonovou 6:3, 6:1. Darilo sa aj druhej nasadenej Číňanke Ču Lin, zdolala Austrálčankou Taylah Prestonovú 6:4, 7:5.

Naopak končí šiesta nasadená a jej krajanka Jüan Jüe, ktorá prehrala s Arinou Rodionovovou z Austrálie 6:7 (6), 6:4, 3:6.

dvojhra – 1. kolo: Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) – Mai Hontamová (Jap.) 7:6 (5), 7:6 (8), Paj Čuo-süan (Čína) – Chloe Paquetová (Fr.) 7:6 (5), 6:3, Ču Lin (Čína-2) – Taylah Prestonová (Austr.) 6:4, 7:5, Tatjana Mariová (Nem.-4) – Arianne Hartonová (Hol.) 6:3, 6:1, Katie Volynetsová (USA) – Tamara Zidanseková (Slov.) 6:2, 6:2, Arina Rodionovová (Austr.) – Jüan Jüe (Čína-6) 7:6 (6), 4:6, 6:3, Linda Fruhvirtová (ČR) – Anastasia Tichonovová (Rus.) 6:3, 6:1

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × 4 =