Home Audio/video VIDEO Dlhé roky bojoval so zraneniami, teraz triumfoval na domácej pôde: Kokkinakis ukázal srdce bojovníka

VIDEO Dlhé roky bojoval so zraneniami, teraz triumfoval na domácej pôde: Kokkinakis ukázal srdce bojovníka

by Roderik Pastier
Thanasi Kokkinakis

ADELAIDE – Domáci tenista Thanasis Kokkinakis triumfoval na turnaji ATP v austrálskom Adelaide. V sobotňajšom finále zdolal Francúza Arthura Rinderknecha v troch setoch 6:7 (6), 7:6 (5) a 6:3.


Kokkinakis bol veľkou nádejou austrálskeho tenisu. Už krátko po svojich 19. narodeninách sa posunul do Top 100 a vyšplhal sa na 69. miesto svetového rebríčka. Lenže sľubne naštartovanú kariéru zabrzdili časté zdravotné problémy. Zranenie, operácia, mononukleóza.

A tak v 25 rokoch patril medzi jeho najväčšie úspechy skalp Rogera Federera, štyri tituly z challengerov či jedno finále na okruhu ATP (Los Cabos 2017).

Avšak v úvode sezóny 2022 má Kokkinakis veľmi dobrú formu a hneď sa dočkal životného úspechu. Na domácej pôde v rodnom Adelaide sa dvakrát za dva týždne dostal do semifinále turnaja ATP 250, pritom v minulosti si ho zahral iba raz v kariére.

Premiérový titul na domácej pôde v Adelaide

Po výhrach nad Benoitom Paireom, Johnom Isnerom, Aleksandrom Vukičom a Marinom Čiličom, ktorému včera utiekol z dvoch mečbalov, v dnešnom finále zdolal 6-7 7-6 6-3 Francúza Arthura Rinderknecha.

“Musím poďakovať publiku, zaslúžilo by si polovicu tejto trofeje. Vždy keď som prišiel na kurt, tak som si to užíval a bojoval na maximum. Tento kurt jednoducho milujem, hrám na ňom strašne rád. Bola to skvelá jazda. Snáď to bude odraz do dobrej sezóny,” radoval sa Kokkinakis, ktorý sa vo svetovom rebríčku posunie na 103. miesto.

Teraz sa pokúsi svoju formu predať na Australian Open. V Melbourne začne proti Nemcovi Yannicku Hanfmannovi a ak ho porazí, mohol by si v druhom kole zahrať s Rafaelom Nadalom.25-ročný Rinderknech hral finále prvýkrát v kariére, ale na prvý titul si musí počkať. Aj tak sa ale môže tešiť na premiérový posun do Top 50.

“Mal som tu hrať už minulý týždeň, ale nakoniec som bol na ATP Cupe v Sydney. Som rád, že som sa nakoniec rozhodol doraziť aspoň tento týždeň, pretože som prežil skvelé okamihy,” povedal Rinderknech. Už o pár dní ho čaká súboj s ďalším Austrálčanom, pri debute na Australian Open vyzve Alexeia Popyrina.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen − 9 =