Home Audio/video VIDEO Djokovič to so španielskym bojovníkom nemal jednoduché, ruský favorit skončil po neuveriteľnom comebacku

Novak Djokovič, Roland Garros 2023

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič sa štrnástykrát v sérii prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Novak Djokovič, Alejandro Davidovich Fokina, Roland Garros 2023
Novak Djokovič a Alejandro Davidovich Fokina (Foto: TASR/AP – Christophe Ena)

V 3. kole si v pozícii nasadenej trojky poradil na parížskej antuke so Španielom Alejandrom Davidovichom Fokinom za tri hodiny a 36 minút 7:6 (4), 7:6 (5), 6:2.

Djokovič sa na postup nadrel

Djokovič sa na víťazstvo nadrel, prvé dva sety rozhodol vo svoj prospech až v tajbrejkoch, pričom v tom prvom otáčal z 1:3. V druhom sete odvrátil aj setbal súpera. Tridsaťšesťročný Srb zlomil jeho odpor až v treťom sete, keď v druhom geme zobral Španielovi servis a vytvoril si rozhodujúci náskok 3:0. Na turnaji tak stále nestratil ani set.

Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Christophe Ena)

“Každé víťazstvo sa počíta. Cením si ho, aj keď možno prvé dva sety trvali príliš dlho. Vedel som, že to bude ťažký a fyzicky náročný zápas. Prvé dva sety sme hrali tri hodiny, ak by som druhý prehral, hrali by sme možno dnes aj päť hodín. Alejandro ukázal, že je úžasný bojovník a v jeho hre nie je veľa slabých stránok. Som hrdý na svoj výkon,” povedal v prvom interview Djokovič, ktorý sa usiluje o zisk rekordného 23. grandslamového titulu, čím by sa odpútal na čele historických tabuliek od Španiela Rafaela Nadala. V osemfinále narazí na víťaza duelu medzi Juanom Pablom Varillasom z Peru a Poliakom Hubertom Hurkaczom.

Do osemfinále postúpil aj Rus Karen Chačanov, ktorý ako nasadená jedenástka zdolal Austrálčana Thanasiho Kokkinakisa 6:4, 6:1, 3:6 a 7:6 (5).

Jeho ďalším súperom bude Talian Lorenzo Sonego, ktorý vyradil siedmeho nasadeného Andreja Rubľova. S Rusom prehral prvé dva sety, ale napokon dokázal zvíťaziť 5:7, 0:6, 6:3, 7:6 (5) a 6:3. Duel trval tri hodiny a 42 minút.

Neuveriteľný comeback Sonega

“Neuveriteľný comeback. Od polovice stretnutia som začal hrať agresívnejšie ako v prvom a druhom sete. Ak on hrá agresívne, tak je proti nemu ťažké hrať. Mal som správny prístup a všetko som zmenil,” vyjadril sa Sonego podľa agentúry AFP.

V 3. kole si úspešne počínal aj sedemnásty nasadený Talian Lorenzo Musetti, ktorý si poradil so štrnástkou “pavúka” Britom Cameronom Norriem 6:1, 6:2, 6:4.

muži – dvojhra – 3. kolo: Lorenzo Musetti (Tal.-17) – Cameron Norrie (V.Brit.-14) 6:1, 6:2, 6:4, Novak Djokovič (Srb.-3) – Alejandro Davidovich Fokina (Šp.-29) 7:6 (4), 7:6 (5), 6:2, Sebastian Ofner (Rak.) – Fabio Fognini (Tal.) 5:7, 6:3, 7:5, 1:6, 6:4, Lorenzo Sonego (Tal.) – Andrej Rubľov (Rus.-7) 5:7, 0:6, 6:3, 7:6 (5), 6:3, Karen Chačanov (Rus.-11) – Thanasi Kokkinakis (Austr.) 6:4, 6:1, 3:6, 7:6 (5)