Home Audio/video VIDEO Djokovič to opäť schytal od fanúšikov a zúril: Naučte sa, ako sa správať!

VIDEO Djokovič to opäť schytal od fanúšikov a zúril: Naučte sa, ako sa správať!

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, Srbsko, Davis Cup, Davisov pohár

MÁLAGA – Srbský tenista Novak Djokovič sa dostal do kontroverzie s britskými fanúšikmi po štvrťfinálovom zápase Davisovho pohára.


Srbi v ňom zdolali Veľkú Britániu 2:0 a postúpili do semifinále. Fanúšikovia však počas jeho rozhovoru pre televíziu bubnovali a skandovali, Srb im odkázal, aby boli ticho.

Djokovič sa po triumfe nad Cameronom Norriem (6:4, 6:4) stal najúspešnejším srbským hráčom v histórii Davisovho pohára. Získal rekordné 44. víťazstvo a posunul sa pred Nenada Zimonjiča.

“Hrať za svoju krajinu je vždy najväčší tlak a motivácia,” povedal v rozhovore, ktorý však vzápätí narušili britskí priaznivci. Djokovič im gestom ukázal, aby boli ticho a neskôr im aj expresívne odkázal, aby sa utíšili. Vzápätí povedal: “Naučte sa rešpektovať hráčov, naučte sa, ako sa správať.”

V sobotňajšom semifinále nastúpia Srbi proti Talianom. Balkánci si tento rok brúsia zuby na triumf, naposledy získali Davisov pohár v roku 2010. “Taliani sú veľmi silný súper. Ideme bojovať a necháme na kurte všetko,” uzavrel 24-násobný grandslamový šampión.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two + seven =