Home Audio/video VIDEO Djokovič si dal narodeninový darček a dočkal sa aj sladkého prekvapenia: Generálku na Roland Garros odštartoval triumfom

VIDEO Djokovič si dal narodeninový darček a dočkal sa aj sladkého prekvapenia: Generálku na Roland Garros odštartoval triumfom

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, ATP Ženeva

ŽENEVA – Srbský tenista Novak Djokovič postúpil do štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v Ženeve a oslávil tak svoje dnešné 37. narodeniny.

Najvyššie nasadený hráč zdolal v stredajšom zápase 2. kola Nemca Yannicka Hanfmanna dvakrát 6:3. Pár dní pred začiatkom Roland Garros tak stále môže pomýšľať na prvé turnajové víťazstvo v prebiehajúcej sezóne.

Po zápase sa Nole od organizátorov dočkal aj sladkého prekvapenia, ktorým ponúkol všetkých vôkol seba.Novak Djokovič, ATP Ženeva, Torta
Oslavujúci Novak Djokovič s narodeninovou tortou (Foto: TASR/AP – Salvatore Di Nolfi/Keystone)

Argentínčan Sebastián Báez suverénne postúpil do štvrťfinále. V 2. kole si v pozícii nasadenej päťky poradil so Španielom Robertom Carballesom Baenom jednoznačne 6:3, 6:0.

Uspel aj druhý nasadený Casper Ruud z Nórska, ktorý zdolal Rakúšana Sebastiana Ofnera 4:6, 6:2, 6:2. Naopak, s turnajom sa rozlúčil tretí Taylor Fritz z USA po prehre s krajanom Alexom Michelsenom 4:6, 6:4, 5:7.

dvojhra – 2. kolo: Sebastian Baez (Arg.-5) – Roberto Carballes Baena (Šp.) 6:3, 6:0, Tomáš Macháč (ČR) – Nicolas Moreno de Alboran (USA) 4:6, 7:5, 6:0, Casper Ruud (Nór.-2) – Sebastian Ofner (Rak.) 4:6, 6:2, 6:2, Alex Michelsen (USA) – Taylor Fritz (USA-3) 6:4, 4:6, 7:5, Novak Djokovič (Srb.-1) – Yannick Hanfmann (Nem.) 6:3, 6:3.

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 1 =