Home Audio/video VIDEO Djokovič sa v treťom sete únavného boja necítil dobre, ale: Vyžmýkal som zo seba všetky sily!

Novak Djokovič

TURÍN – Srbský tenista Novak Djokovič uspel aj v treťom vystúpení na turnaji majstrov v Turíne.

Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Antonio Calanni)

Nad Rusom Daniilom Medvedevom zvíťazil ale až v troch setoch 6:3, 6:7 (5), 7:6 (2) a v piatkovom stretnutí červenej skupiny, pred ktorým už mal istotu postupu do semifinále z prvého miesta, sa poriadne nadrel, keď ruskému súperovi po vyhratom úvodnom sete dovolil duel poriadne zdramatizovať a musel sa triasť o víťazstvo.

VIDEO Neskutočná dráma v Turíne: Boj Djokoviča s Medvedevom rozhodol až tajbrejk tretieho setu

Boj o každú loptičku

“Daniil sa s turnajom určite nechcel rozlúčiť prehrou. Bol to boj o každú loptičku, v kľúčových okamihoch zahral výborné údery. V treťom sete som sa necítil veľmi dobre, ale dokázal som zo seba vyžmýkať všetky sily. Veľmi som túžil vyhrať, vôbec som nehľadel na to, že mám postup do semifinále vo vrecku,” citovala agentúra dpa Djokoviča, ktorý má šancu vyhrať Turnaj majstrov šiestykrát a vyrovnať sa rekordnému Švajčiarovi Rogerovi Federerovi.

Djokovič nastúpi v sobotňajšom semifinále proti Američanovi Taylorovi Fritzovi. Na prvého zo zelenej skupiny Nóra Caspera Ruuda čaká víťaz piatkového večerného súboja (21.00 h) medzi Stefanosom Tsitsipasom a Andrejom Rubľovom.

Zdroj: TASR, ts