Home Audio/video VIDEO Djokovič poslal odkaz fanúšikom: Chýbate nám!

VIDEO Djokovič poslal odkaz fanúšikom: Chýbate nám!

by Roderik Pastier
Novak Djokovič

NEW YORK – Srbský tenista Novak Djokovič sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP v New Yorku. Vo finále zdolal ako nasadená jednotka Kanaďana Miloša Raoniča 1:6, 6:3, 6:4 a natiahol víťaznú šnúru na 23 zápasov. V tomto roku na mužskom profesionálnom okruhu ešte v singli neokúsil trpkosť prehry, triumfoval aj na Australian Open a v Dubaji.


Djokovič: Chcem pozdraviť všetkých fanúšikov

Djokovič získal celkovo 35. titul z turnajov Masters a vyrovnal rekordný zápis Španiela Rafaela Nadala. Pre Srba je to druhá trofej z podujatia Western & Southern Open, ktoré pre pandémiu koronavírusu presunuli zo Cincinnati do New Yorku.

„Chcem využiť túto príležitosť a pozdraviť fanúšikov v Cincinnati aj na celom svete, chýbate nám. Je trochu zvláštne hrať za týchto okolností, ale všetci veríme v lepšie zajtrajšky. Vy fanúšikovia ste dôvod, prečo hráme tenis a dúfame, že sa čoskoro vrátite na tribúny. Ďakujem aj môjmu tímu, ktorý to tu so mnou zvláda,” citoval Djokoviča web ATP.Video: TennisTV

Proti Raoničovi mu vôbec nevyšiel úvod stretnutia, na začiatku rozhodujúceho setu prehrával 0:2, no dokázal otočiť nepriaznivý vývoj. Vzájomnú bilanciu z rodákom z čiernohorskej Podgorice upravil už na 11:0 a potvrdil, že pred US Open je vo výbornej forme.

„V prvom sete hral výborne a ja som robil veľa dvojchýb. Proti Milošovi sa však hrá ťažko, má jeden z najlepších servisov a vie vás dostať pod tlak aj pri vašom podaní,” pochválil súpera Djokovič.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × 4 =