Novak Djokovič
Novak Djokovič s trofejou (Foto: TASR/AP - Alastair Grant)

VIDEO Djokovič po triumfe vzdal hold Kyrgiosovi: Si jeden z najlepších hráčov na tomto povrchu

LONDÝN – Srbský tenista Novak Djokovič siedmykrát v kariére triumfoval vo Wimbledone. Ako nasadená jednotka a obhajca prvenstva zdolal vo finále Austrálčana Nicka Kyrgiosa 4:6, 6:3, 6:4 a 7:6(3).


“Nedokážem ani vyjadriť, čo tento turnaj pre mňa znamená. Je pre mňa srdcovou záležitosťou. Pamätám si ako som sledoval Petea Samprasa a mojím detským snom bolo zažiť to, čo on,” zaspomínal si Djokovič na svoj vzor, ktorého vyrovnal v počte triumfov vo Wimbledone. Američan získal tituly v rokoch 1993-1995 a 1997-2000.

“Bol to pre mňa sen a teraz je pre mňa cťou, že tu stojím s touto trofejou. Som veľmi šťastný, že tu môžem byť a že sa mi opäť podarilo vyhrať,” poďakoval sa srbský tenista priamo na kurte.

Novak Djokovič
Novak Djokovič s trofejou (Foto: TASR/AP – Kirsty Wigglesworth)

Nenasadený Kyrgios odohral vyrovnaný duel s turnajovou jednotkou, no po stretnutí priznal, že mu už v závere dochádzali sily. “Po takomto výkone potrebujem dovolenku. Možno sa ešte niekedy do finále dostanem, ale teraz o tom vôbec nepremýšľam,” vyhlásil unavený Austrálčan.

Výkon súpera ocenil aj Djokovič. “Si jeden z najlepších hráčov na tomto povrchu a gratulujem tebe a tvojmu tímu za to, čo si v posledných dňoch predvádzal. Rešpektujem teba, tvoj talent a to, akým si hráčom. Všetko sa pre teba uberá správnym smerom a určite sa ešte vo veľkých zápasoch uvidíme. Som rád, že sa zlepšil aj náš osobný vzťah,” odkázal Austrálčanovi, ktorý sa na stranu Djokoviča postavil v čase, keď ho pred Australian Open zadržali miestne orgány a ako nezaočkovaného ho vyhostili z krajiny ešte pred štartom turnaja.

Novak Djokovič, Nick Kyrgios
Novak Djokovič s Nickom Kyrgiosom po finále Wimbledonu (Foto: TASR/AP -Alastair Grant)Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Tereza Mihalíková

Slováci v akcii: Nedeľa 1. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 23 slovenských zástupcov. Mihalíková v debli v Pekingu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 5 =