Home Audio/video VIDEO Djokovič po šokujúcej prehre s Evansom vo svojom rodisku suverénny: V úvodnom zápase stratil s Kwonom len 4 gemy

Novak Djokovič

BELEHRAD – Najvyššie nasadený srbský tenista Novak Djokovič sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP v rodnom Belehrade. V druhom kole zvíťazil nad Kwon Soon Wonom z Kórejskej republiky hladko 6:1, 6:3.

Djokovič od úvodu stretnutia potvrdzoval rolu veľkého favorita a po pár minútach mal náskok dvoch brejkoch a viedol už 5:0. Kwonovi sa podarilo odvrátiť hrozbu “kanára” v šiestej hre, kedy si prvýkrát v zápase udržal servis a znížil na 1:5. Djokovič po rovnej pol hodine po udržanom podaní viedol 1:0.

V druhej sade pokračovala svetová jednotka v nastolenom trende a aj napriek tomu, že 85. hráč udržal prvé podanie v sete, Djokovič sériou piatich gemov v rade strhol víťazstvo na svoju stranu. Za stavu 2:5 ešte Kwon znižoval brejkom na 3:5, ale záver patril Srbovi, ktorý ďalším prelomeným podaním vyhral druhý set pomerom 6:3.

Vo štvrťfinále čaká na nasadenú jednotku ďalší Srb Kecmanovič (47.), ktorý pod vedením Davida Nalbandiana zdolal Francúza Rinderknecha (129.) 2:1 na sety.

Zdroj: TASR, ts