Home Audio/video VIDEO Djokovič po obrate smeruje do semifinále: Zverev nedotiahol výborne rozohrané sety do úspešného konca

Novak Djokovič

MELBOURNE – Srbský tenista Novak Djokovič zdolal vo štvrťfinálovom zápase na Australian Open Nemca Zvereva po setoch 6:7(6), 6:2, 6:4, 7:6(8). V semifinále vyzve prekvapenie turnaja Rusa Karaceva, ktorý vyradil Dimitrova.

Svetová jednotka nemala ideálny vstup do zápasu, keď stratila podanie už v prvom geme a až do stavu 3:5 si obaja tenisti dominantne držali svoje podania. V deviatej hre nevyužil Zverev prvý setbal, za čo následne pykal a Djokovič vyrovnal na 5:5. O osude prvého setu rozhodovala až skrátená hra, v ktorej bol úspešnejší siedmy hráč sveta a Srb prekvapilo prehrával 0:1.

Po prehratom sete nasledoval parádny obrat

Zverevovi nevyšiel začiatok druhého setu a po 10 minútach prehrával už 4:0. Do konca setu si obaja hráči postrážili svoje servisy a po 29 minútach bolo vyrovnané. Opäť bol Srb, podobne ako v prvom sete, tým hráčom, ktorý nezachytil úvod a rýchlo prehrával 0:3. Nasledujúce dva servisy si tenisti udržali a nasledovala parádna séria Djokoviča, ktorý vyhral 5 gemov v rade a ujal sa vedenia v zápase.

Ani vo štvrtom sete nezačal najvyššie nasadený tenista najlepšie, opäť prehrával 0:3, ale dokázal v piatej hre prelomiť podanie nemeckého súpera a až do stavu 6:6 sme neboli svedkami žiadneho brejku. O osude štvrtej sady musel rozhodnúť tajbrejk, v ktorom mal pevnejšie nervy tentokrát Djokovič.

V stredajších druhých štvrťfinálových zápasoch sa stretnú Španiel Rafael Nadal a Grék Stefanos Tsitsipas, ďalšiu dvojicu tvoria Rusi Andrej Rubľov s Daniilom Medvedevom.

muži – dvojhra – štvrťfinále:
Novak Djokovič (Srb.-1) – Alexander Zverev (Nem.-6) 6:7 (6), 6:2, 6:4, 7:6 (6), Aslan Karacev (Rus.) – Grigor Dimitrov (Bul.-18) 2:6, 6:4, 6:1, 6:2