Home Audio/video VIDEO Djokovič odplatil ruskému súperovi senzačnú prehru z Belehradu, Schwartzman uspel v strhujúcej dráme

Novak Djokovič

RÍM – Bulharský tenista Grigor Dimitrov postúpil do 2. kola na turnaji ATP Masters 1000 v Ríme. V utorkovom zápase zdolal Američana Brandona Nakashimu v dvoch setoch 6:3 a 6:4. O postup do osemfinále zabojuje so štvrtým najvyššie nasadeným hráčom turnaja, Grékom Stefanosom Tsitsipasom.

Djokovič vrátil požičané

Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Andrew Medichini)

Rolu jasného favorita potvrdila v Ríme srbská svetová jednotka Novak Djokovič, ktorý s ruským súperom Karacevom stratil len päť hier a vrátil mu tak senzačnú porážku z minuloročného Belehradu. Djokovič, ktorý na prestížnom podujatí Masters obhajuje minuloročné finále, sa v boji o štvrťfinále stretne s víťazom zápasu Wawrinka verzus Djere.

VIDEO Novak Djokovič zložil španielskej hviezdičke najväčšiu poklonu

Famózny Schwartzman

Fantastický zápas plný zvratov predviedli dnes v Ríme Diego Schwartzman a Miomir Kecmanovič. Skvelé divadlo plné krásnych výmien rozhodol dramatický tajbrejk tretieho setu, v ktorom brilantný argentínsky antukár napokon uspel a po dvoch hodinách aj 45 minútach zodvihol ruky nad hlavu.

dvojhra – 2. kolo: Novak Djokovič (Srb.-1) – Aslan Karacev (Rus.) 6:3, 6:2. Cristian Garin (Čile) – Emil Ruusuvuori (Fín.) 6:4, 6:4

Novak Djokovič prehovoril o svojej pripravenosti pred Roland Garros

dvojhra – 1. kolo: Diego Sebastian Schwartzman (Arg.–12) – Miomir Kecmanovič (Srb.) 6:2, 3:6, 7:6 (3), Cameron Norrie (V. Brit.-9) – Luca Nardi (Tal.) 6:4, 6:4, John Isner (USA) – Francisco Cerundolo (Arg.) 6:4, 6:3, Grigor Dimitrov (Bulh.) – Brandon Nakashima (USA) 6:3, 6:4, Sebastian Baez (Arg.) – Tallon Griekspoor (Hol.) 6:3, 6:7 (9), 6:2

Zdroj: ts, TASR