Home Audio/video VIDEO Djokovič na návšteve u srbského prezidenta: V detenčnom zariadení som sa necítil osamelo

VIDEO Djokovič na návšteve u srbského prezidenta: V detenčnom zariadení som sa necítil osamelo

by Majo Malinovský
Aleksandar Vučič, Novak Djokovič

BELEHRAD – Srbský tenista Novak Djokovič označil pri štvrtkovom stretnutí s prezidentom krajiny Aleksandarom Vučičom svoje zadržanie a deportáciu z Austrálie za nešťastnú udalosť. V krátkom prejave okrem toho poďakoval Vučičovi za podporu.


Aleksandar Vučič, Novak Djokovič
Novak Djokovič a srbský prezident Aleksandar Vučič (Foto: TASR/AP – Darko Vojinovič)

Necítil sa osamelo

“Aj keď som bol v detenčnom zariadení sám, necítil som sa osamelo. Veľmi ma podporovala moja rodina, celý srbský národ a ďalší ľudia s dobrými úmyslami po celom svete,” povedal vo štvrtok líder svetového rebríčka ATP. O detailoch udalosti podľa informácií agentúry AP nerozprával s tým, že svoju verziu poskytne neskôr.

Srbská prokuratúra rozhodla o pravosti Djokovičovho testu: Bolo dokázané, že…Djokovič v januári neuspel na federálnom súde v Melbourne s odvolaním sa proti opätovnému zrušeniu jeho víza, ktoré predtým nariadil austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke. Djokovič tak pred štartom Australian Open musel opustiť krajinu. Srbská prokuratúra vo štvrtok potvrdila pravosť decembrových PCR testov. Práve na základe nich dostal 34-ročný tenista pôvodne výnimku na vstup do Austrálie.

Aleksandar Vučič, Novak Djokovič
Novak Djokovič a srbský prezident Aleksandar Vučič (Foto: TASR/AP – Darko Vojinovič)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen − nine =