Home Audio/video VIDEO Djokovič na jeho prvom podaní uhral jediný fiftín až v poslednej hre: Domáci miláčik šokoval svetovú jednotku!

Novak Djokovič, Srbsko, United Cup

PERTH – Srbský tenista Novak Djokovič utrpel prvú prehru na území Austrálie od januára 2018.

Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Trevor Collens)

Líder svetového rebríčka a obrovský favorit duelu prehral za hodinu aj 34 minút dvakrát 4:6 s fantasticky hrajúcim miláčikom domáceho publika Alexom de Minaurom, ktorý pri svojom prvom podaní stratil jediný fiftín až v poslednej dvadsiatej hre zápasu. V druhom singli austrálska ženská jednotka Ajla Tomljanovičová deklasovala Nataliju Stevanovičovú 6:1, 6:2.

De Minaur proti Djokovičovi využil, že líder svetového rebríčka ATP nebol vo svojej koži a získal najcennejší skalp v kariére. Srb urobil v prvom sete až 18 nevynútených chýb, v druhom dejstve stratil podanie za stavu 3:3. Naposledy prehral u protinožcov pred šiestimi rokmi v osemfinále Australian Open s Hjeonom Čungom z Kórejskej republiky.