Home Audio/video VIDEO Djokovič má obhajobu a rekordnú trofej na dosah: Sinner v boji o finále nevzal Nolemu ani podanie

Novak Djokovič, Wimbledon 2023, Semifinále

LONDÝN – Srbský tenista Novak Djokovič sa stal prvým finalistom mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

Druhý nasadený obhajca titulu zdolal v piatkovom semifinálovom dueli Taliana Jannicka Sinnera v troch setoch 6:3, 6:4 a 7:6 (4). Vo finále sa stretne s víťazom súboja medzi najvyššie nasadeným Španielom Carlosom Alcarazom a turnajovou trojkou Rusom Daniilom Medvedevom.

Pre 36-ročného Djokoviča to bude deviate wimbledonské finále v kariére a piate za sebou. V ôsmich súbojoch o prvenstvo na tráve All England Clubu doteraz prehral iba raz – v roku 2013 s domácim Britom Andym Murrayom. Postúpil do rekordného 35. singlového finále na turnajoch veľkej štvorky. Doteraz na nich dosiahol 23 triumfov.

Djokovič zvíťazil aj vo štvrtom vzájomnom zápase so Skinnerom, ôsmemu nasadenému hráčovi nedovolil odplatu za vlaňajšiu wimbledonskú prehru vo štvrťfinále. “Bolo to vyrovnanejšie, než hovorí skóre 3:0. Povzbudilo ma, že som tretí set dotiahol do tajbrejku. Môj súper ukázal, že je veľký talent. Ja mám radosť z toho, že som stále súčasť tejto generácie. Snažím sa vracať tomuto športu to, čo mi dal. Cítim sa určite lepšie než na 36 rokov. Mám stále veľa motivácie a inšpirácie,” poznamenal Djokovič bezprostredne po stretnutí.

Djokovičovi vyšiel vstup do zápasu, keď po troch gemoch viedol 3:0. Po úspešnom Djokovičovom brejku v druhom geme si obaja hráči podržali podania a Srb zužitkoval už prvý setbal. Ani v druhom dejstve sa Sinnerovi nepodarilo brejknúť súpera, ktorý získal súperove podanie v tretej hre, náskok 2:1 následne potvrdil na svojom servise a dotiahol set do víťazného konca.

V dramatickom treťom sete si obaja postrážili svoje podania, Sinner mal za stavu 5:4 dva setbaly, ale nevyužil ich. Djokovič dokázal vyrovnať a hoci v tajbrejku prehrával 0:2 aj 1:3, napokon ho získal pre seba, keď premenil hneď prvý mečbal.

muži – dvojhra – semifinále: Novak Djokovič (Srb.-2) – Jannik Sinner (Tal.-8) 6:3, 6:4, 7:6 (4)