Home Audio/video VIDEO Diváci v Madride opäť bučali na Medvedeva: Ak chcete, aby som prehral, ​​fandite mi, nebučte na mňa!

VIDEO Diváci v Madride opäť bučali na Medvedeva: Ak chcete, aby som prehral, ​​fandite mi, nebučte na mňa!

by Roderik Pastier
Daniil Medvedev, Rusko

MADRID – Ruský tenista Daniil Medvedev opäť preukázal, že negatívne prejavy publika ho dokážu vyburcovať ku kvalitnému tenisu, a že si ich plnými dúškami užíva. Rovnako ako v semifinále Davis Cupu proti Nemecku, v ktorom porazil dvakrát 6:4 Jana-Lennarda Struffa, pričom ho nezastavilo ani nepríjemné krvácanie z nosa, ani bučanie tenisových fanúšikov.


Medvedev šiel na kurt v Madride ako druhý v poradí. Jeho tím viedol zásluhou Andreja Rubleva 1:0 a svetová dvojka mohla semifinálové klanie rozhodnúť. A tiež tak urobila, bez straty servisu. Nijako Medvedeva pritom nerozhodilo, že už od prvého setu ho trápilo krvácanie z nosa.

S tým mal problémy už viackrát, napríklad na Australian Open v roku 2019. Napriek tomu si v polovici druhej sady musel vziať prestávku na ošetrenie, pretože krvácanie neustávalo a od krvi už mal aj svoje oblečenie.

Ako však bolo povedané, zastaviť ho nedokázalo ani to, a ani nepriazeň publika. Práve bučanie si užíval zo všetkého najviac, čo potvrdil aj po zápase, keď nahnevané publikum začal provokovať a následne začal dupať do kurtu, ako by naznačoval, čo s ich názorom na svoju osobu robí.

Ostatne, na bučanie divákov je zvyknutý. Asi každý si pamätá US Open v roku 2019, kedy naňho Američania pokrikovali a bučali po každom zápase. Až do finále, kedy ich začal prikláňať svojim bojovným výkonom publikum na svoju stranu.

V Madride však nevraživosť prišla po tom, čo pomohol vyradiť už v základnej skupine domáci tím. A aj pri tom sa provokujúci Medvedev pozastavil. Miesto toho, aby oslavoval postup do finále, rozhodol sa divákov ešte viac pobúriť.

https://www.youtube.com/watch?v=YbgHM_lmxl8

„Som za celý tím rád, že sme vo finále. Sú to skvelé dva týždne a hlavnou udalosťou bolo, keď sme porazili Španielsko,“ hovoril cez silnejúce bučanie divákov. „Myslím, že poraziť Španielsko tu v Madride, bolo úžasné, všetci v šatni sme boli šťastní, že sme porazili domáci tím, bol to skvelý pocit a som za to rád.“

A aby nenechal španielskych divákov vydýchnuť, rýchlo dodal: „Už od roku 2019 vám hovorím, že ak chcete, aby som prehral, ​​fandite mi, nebučte na mňa!“Dá sa očakávať, že aj vďaka týmto činom, ktoré v sobotu Medvedev urobil, bude počas nedeľného finále v madridskej hale divoká atmosféra. A to je jedine dobre.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 4 =