Kolaps zberačky loptičiek
Na kurte 16 skolabovala mladá zberačka loptičiek (Foto: Reprofoto Eurosport)

VIDEO Desivé chvíle na Australian Open: Po kolapse mladej zberačky loptičiek záchranári pomáhali aj Azarenkovej

MELBOURNE – Svedkami dvoch nepríjemných až desivých momentov boli fanúšikovia v austrálskom Melbourne na úvodnom grandslamovom podujatí Australian Open.


Úvodná dráma sa odohrala na kurte číslo 16, kde denný program štartoval súbojom Juhoafričana Lloyda Harrisa a dánskeho súpera Mikaela Torpegaarda. Dán do zápasu vstúpil prekvapivo lepšie, ale za stavu 4:2 v úvodnom dejstve prišiel desivý moment, ktorý vystrašil aktérov aj všetkých prítomných.

Kolaps priamo na kurte

Práve za Torpegaardom stojaca mladá zberačka loptičiek sa zrútila na kurt a zostala nehybne ležať. Usporiadatelia s celým personálom aj Harris z opačnej strany kurtu okamžite bežali k dieťaťu aby mu mohli poskytnúť lekársku pomoc. Známy tenisový reportér Jose Morgado zdieľal fotky z nepríjemného momentu a dodal, že obidvoch hráčov desivá scéna značne rozrušila.„Hrozivá scéna na kurte číslo 16, kde sa zrútil mladý podávač loptičiek,“ napísal na sociálnej sieti a neskôr upokojoval fanúšikov: „Už to vyzerá lepšie, hra sa opäť chystá, dúfam, že je všetko OK.“

Poďla Tennis Australia bolo dievča následne poslané domov odpočívať, aby sa koncom týždňa mohlo opäť vrátiť na kurty Australian Open. „Dieťa sa počas dnešného prvého duelu na kurte 16 necítilo dobre,“ uviedol hovorca televízie Seven News. „Lekársky tím jej okamžite poskytol pomoc a preventívne bude odpočívať doma. K svojim povinnostiam sa vráti ešte tento týždeň,“ dodali.Blízko kolapsu bola aj Azarenková

Tesne po incidente s mladou zberačkou loptičiek mala problémy s dýchaním aj dvojnásobná miestna šampiónka Bieloruska Victoria Azarenková. Tá v horúčave bojovala s americkou súperkou Jessicou Pegulovou a zápas jej rozhodne nevyšiel podľa predstáv.

Za stavu 5:7, 2:4 a 40:0 na vlastnom podaní sa Azarenková v snahe predísť podobnému kolapsu uchýlila do tieňa a snažila sa vysporiadať s dýchacími ťažkosťami. Zdravotnícky personál jej okamžite vyrazil na pomoc a následne si vyžiadala aj čas na ošetrenie.

Na teplotné podmienky je háklivá

Fanúšikovia si pri nepríjemnej scéne spomenuli na problémy bývalej svetovej jednotky, ktoré ju v minulosti v teplých podmienkach neraz sužovali a tiež na minuloročnom Roland Garros, kde jej jednej z najviac prekážal netradične veterný a studený Paríž, keďže štart antukového grandslamu bol kvôli pandémii odsunutý na neskôr. Po incidente sa dokázala ešte vrátiť na kurt a s ťažkosťami aj udržať servis, ale na obrat sa už nezmohla a súperke podľahla tesne 5:7, 4:6.Aj keď sa na Australian Open podobné kolapsy počas úmorného tepla zvyknú vyskytovať, v utorok doobedu ale bolo v Melbourne Parku len 22 stupňov, čo nie je na tunajšie pomery žiadna extrémna teplota.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Amanda Anisimovová

VIDEO Premožiteľka Sereny zmietla z kurtu ďalšiu favoritku, senzačný koniec pre americké duo

WIMBLEDON – Austrálska tenistka Alja Tomljanovičová sa prebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 4 =