Home Audio/video VIDEO Ďalšie zlyhanie Thiema: V Lyone končí hneď na úvodnej prekážke, uhral len 5 gemov a naďalej sa trápi

Dominic Thiem

LYON – Rakúsky tenista Dominic Thiem neuspel v osemfinále na turnaji v Lyone. V úvodnom zápase prekvapujúco podľahol Britovi Norriemu hladko 3:6, 2:6.

Svetová štvorka sa od úvodu zápasu trápila na riterne, keď počas celého setu Thiem nemal jedinú brejkbalovú príležitosť. Do stavu 1:2 si obaja tenisti držali svoje servisy, kľúčový gem prvého setu sa odohral v štvrtej hre, keď Norrie prvýkrát v zápase prelomil podanie rakúskeho tenistu. V ďalšom priebehu úvodného dejstva sme už neboli svedkami žiadneho brejku a po 35 minútach viedol 49. hráč prekvapivo 1:0.

V druhom sete ešte jednoznačnejšia záležitosť

Thiem sa v druhej sade pokúšal o obrat, udržal podanie, ale nasledovala famózna séria Brita, ktorý získal 5 gemov v rade. Počas tejto znamenitej série získal štvrtý hráč sveta len tri fiftíny. Po hodine a šiestich minútach bolo vymaľované, vo výbornej forme hrajúci Norrie postúpil do štvrťfinále, kde narazí na víťaz zápasu medzi domácim Rinderknechom a Talianom Sinnerom.

Hľadanie formy pokračuje

Sebadôvera je možný faktor, ktorý Thiemovi počas celej sezóny chýba. Už počas prvých mesiacov novej sezóny bol len tieňom hráča z predchádzajúcich rokov. Všetko vyústilo v dlhú pauzu od polovice marca až do začiatku mája, kedy sme ho nemali možnosť na kurte sledovať.

Ani jeho obľúbená antuka však zmenu nepriniesla. V Madide síce bol v semifinále, ale hľadko prehral so Zverevom. V Ríme následne skončil na rakete domáceho Sonega a hneď prvý zápas prehral aj v Lyone.