Home Audio/video VIDEO Ďalšie dve obrovské senzácie na Indian Wells: Končí olympijský víťaz aj Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas

INDIAN WELLS – Grécky tenista Stefanos Tsitsipas nasadený ako druhý prehral vo štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP v Indian Wells s Gruzíncom Nikolozom Basilašvilim 4:6, 6:2, 4:6. V tejto fáze skončil aj Nemec Alexander Zverev, trojka “pavúka” podľahla domácemu Američanovi Taylorovi Fritzovi 6:4, 3:6, 6:7 (3).

Tsitsipas podobne ako v predchádzajúci dvoch dueloch prehral prvý set, keď si jeho gruzínsky súper vypracoval hneď v úvode náskok dvoch brejkov a ten si aj napriek jednému stratenému podaniu udržal. V druhom dejstve sa Grék zlepšil na servise, sám dvakrát brejkol Basilašviliho a bolo vyrovnané.

V rozhodujúcom sete sa outsider ujal vedenia 2:0, ale Tsitsipas sériou troch gemov otočil na 2:3. Nasledujúce tri hry však opäť patrili Basilašvilimu, ktorý si záver zápasu postrážil a postúpil do semifinále.

Končí aj olympijský víťaz Zverev

V druhom štvrťfinálovom dueli večera na seba narazili domáci Fritz a svetová štvorka Alexander Zverev. Nemec bol v prvom sete lepším tenistom, keď dvakrát prelomil servis amerického tenistu a podľa očakávaní viedol po 38 minútach 1:0.

Druhú sadu rozhodol jediný brejk, ktorý v štvrtej hre urobil Fritz a išlo sa do rozhodujúceho setu, kde sa diali obrovské veci.

Favorizovaný Zverev rýchlo viedol 3:0, o pár minút neskôr vyhrával už 5:2 a zdalo sa, že je vymaľované. Fritz v ôsmom geme odvrátil na servise prvý mečbal a v nasledujúcej hre sa mu podarilo odvrátiť aj ten druhý a po brejku a udržanom podaní bolo 5:5. Vyrovnaný duel musela rozhodnúť až skrátená hra, v ktorej na prekvapenie všetkých dominoval Američan, ktorý zabojuje o finále.

dvojhra – štvrťfinále:
Nikoloz Basilašvili (Gruz.-29) – Stefanos Tsitsipas (Gréc.-2) 6:4, 2:6, 6:4, Taylor Fritz (USA-31) – Alexander Zverev (Nem.-3) 4:6, 6:3, 7:6 (3)