Home Audio/video VIDEO Ďalšia senzácia v Rotterdame: V nedeľu slávil titul, dnes mu vystavil stopku 34-ročný Francúz

David Goffin

ROTTERDAM – Belgický tenista David Goffin prekvapujúco prehral v osemfinále turnaja ATP Rotterdam proti francúzskemu súperovi Chardym po setoch 6:7(3), 6:7(5).

V prvom sete mal setbal, ktorý zostal nevyužitý

Od úvodu zápasu na oboch stranách kurtu dominoval servis a až do stavu 5:5 sme neboli svedkami žiadnej brejkbalovej príležitosti. V jedenástej hre Chardy prišiel prvýkrát v zápase o servis, ale následne dokázal kontrovať ribrejkom, keď Goffin nevyužil setbal na vlastnom podaní. O osude prvého setu musel rozhodovať až tajbrejk, v ktorom 34-ročný Francúz stratil len 3 loptičky a po 52 minútach sa ujal vedenia v zápase.

Ani v druhom sete sa obraz hry nezmenil, obaja tenisti dominovali na svojich podaniach a počas celej sady nemal ani jeden z hráčov príležitosť na prelomenie podania. Podobne ako v prvom sete, aj druhý set rozhodovala až skrátená hra. V nej sa podarilo za stavu 4:6 odvrátiť Goffinovi prvý z dvoch mečbalov, ale Chardy výborným riternom uzavrel zápas a postúpil do štvrťfinále.

Aktuálne 64. hráč sveta sa v boji o semifinále stretne s doposiaľ suverénnym Rublevom, ktorý včera zdolal Murrayho 2:0 na sety.