Home Audio/video VIDEO Chvíle hrôzy na Wimbledone: Jačiaca Venus poriadne vystrašila fanúšikov

VIDEO Chvíle hrôzy na Wimbledone: Jačiaca Venus poriadne vystrašila fanúšikov

by Majo Malinovský
Venus Williamsová, Wimbledon 2023

LONDÝN – Poriadne desivé chvíle prežívali fanúšikovia počas ostro sledovaného wimbledonského súboja americkej legendy Venus Williamsovej s ukrajinskou súperkou Elinou Svitolinovou.


Venus Williamsová, Elina Svitolinová, Wimbledon 2023
Elina Svitolinová a Venus Williamsová po zápase na sieti (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)

43-ročná americká legenda vstúpila do zápasu veľmi dobre, keď si vypracovala vedenie 2:0, ale na vlastnom podaní v tretej hre čelila brejkbalu ukrajinskej súperky. Pri výmene poriadne zabojovala, ale po tvrdom páde sa jej podlomilo koleno a nasledoval desivý výkrik a 15-tisícová londýnska aréna razom stíchla.Päťnásobná wimbledonská šampiónka sa dočkala okamžitej pomoci zdravotníkov a aj súcitnej reakcie od ukrajinskej súperky, ktorá sa okamžite pri súperke pristavila a doniesla jej uterák z lavičky. Aj keď sa zdalo, že Venus nebude môcť v zápase pokračovať, ukázala veľkosť bojovníčky a zápas napriek bolestiam dobojovala s obviazaným kolenom až do konca.

Zápas americká legenda napokon za hodinu aj 29 minút prehrala 4:6, 3:6 a so slávnym Wimbledonom sa tak rozlúčila už v prvom kole, ale rozhodne si zaslúži palec hore za nezlomnú vôľu a bojovnosť. “Venus je legenda, aj keď mala zranené koleno, pokračovala. Nemôžem uveriť, že ju sledujem od roku 1998,” mohli tešiť následné komentáre fanúšikov Američanku.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × one =