Alejandro Davidovich Fokina
Alejandro Davidovich Fokina (Foto: TASR/AP - Alastair Grant)

VIDEO Český tenista postup na Wimbledone slávil so zmiešanými pocitmi: Nič také som nezažil!

LONDÝN – Poriadne kuriózny záver mal súboj druhého kola Wimbledonu medzi českým tenistom Jiřím Veselým a španielskym súperom Alejandrom Davidovichom Fokinom.


Namiesto výmeny trestný bod

Česká singlová jednotka bojovala so Špainelom takmer štyri hodiny a za stavu 6:3, 5:7, 6:7, 6:3 a 6:6 o víťazovi zápasu musel rozhodnúť supertajbrejk. V tom mal Veselý za stavu 9:7 dva mečbaly a pripravoval sa na dôležitú výmenu, tá už ale neprišla.

VIDEO Jeho súper už oslavoval: Najbližší súper Molčana na Wimbledone šokoval nevídanou parádou

Frustrovaný Španiel totiž v zlosti odpálil loptičku ďaleko preč a keďže už predtým mu rozhodca Carlos Ramos jedno varovanie udelil, neostávalo mu nič iné len zahlásiť trestný fiftín a tým pádom predčasný koniec zápasu.Úľava pre Veselého

„Ani neviem, za čo ten trestný bod dostal. Nevšimol som si, čo urobil. Utieral som sa v rohu a počul hlásenie. Rýchlo som bežal k sieti a preč, kým si to rozhodca ešte rozmyslí,“ citoval Veselého po stretnutí web Tenisový svět.

„Pravdupovediac, pre mňa to bola skôr úľava. Neviem, či by som to dohral. Šancí bolo dosť, ale pomáhal som mu vlastnými chybami. Bojoval som sám so sebou, bol to taký môj psychoteror. Na tráve by som mal so svojim podaním vyhrať jasnejšie,“ doplnil rodák z Příbrami.

Španiel, ktorý v úvodnom kole prekvapivo vyradil minuloročného semifinalistu a aktuálne desiateho hráča sveta Huberta Hurkacza, prežíval od úvodu zápas veľmi emotívne. V piatom sete za vulgárne slová dostal prvé napomínanie od rozhodcu a pozor si nedal ani v úplnom závere.Nič také nezažil

„Viem, že je trochu pošuk. Taký bojovník, trošku beckerovský typ. Skáče rybičky, nadáva,“ uviedol Veselý na adresu súpera, ktorý po trpkom konci zápasu zostal bez slov sedieť na svojej stoličke a neponáhľal sa do šatní. „Povedal som mu len sorry. Ten záver ma mrzí. Cítil som obrovskú úľavu a šťastie, ale nechcel som sa nejako zvlášť radovať. Na druhej strane to pre neho musela byť dosť prísna koncovka. Nič také som nezažil. Myslím, že sa niečo takéto stáva raz za život,“ dodal Veselý, ktorého záver zápasu zaskočil.

Česká jednotka už zajtra v All England Clube zabojuje o svoju tretiu osemfinálovú účasť na Wimbledone, keď vyzve amerického súpera Tommyho Paula a pokúsi sa o vyrovnanie maxím z rokov 2016 a 2018.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Katarína Kužmová

Slováci v akcii: Streda 17. augusta

BRATISLAVA – Dnes sa na súťažných kurtoch objaví štrnástka našich zástupcov. Držíme palce! M15 Bad …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − fifteen =