Jennifer Bradyová, Karolína Muchová
Jennifer Bradyová a Karolína Muchová (Foto: TASR/AP - Hamish Blair)

VIDEO Česko sa grandslamového finále nedočkalo: Muchová opäť bojovala, ale na favoritku to nestačilo

MELBOURNE – Americká tenistka Jennifer Bradyová postúpila do finále dvojhry na granslamovom Australian Open. Vo štvrtkovom semifinále si poradila s Češkou Karolínou Muchovou 6:4, 3:6, 6:4. O trofej zabojuje proti Naomi Ósakovej.


Bradyová začala svoje druhé grandslamové semifinále dobre a v úvodných dvoch gemoch stratila iba jediný fiftín. Potom však aj ona prišla o servis a dovolila súperke vyrovnať. Ďalší priebeh bol vyrovnaný až do desiatej hry, keď Američanka brejkla Muchovú a zároveň získala celý set.

Jennifer Bradyová
Jennifer Bradyová (Foto: TASR/AP – Hamish Blair)

Češka sa však nevzdala, prelomila Bradyovej prvé podanie, postupne si vypracovala náskok 3:1 a rovnako ako súperka v prvom, aj ona zakončila víťazný set brejkbalom.

Aj rozhodujúce dejstvo bolo vyrovnané a rozhodol jediný brejbal. Ten sa podaril už v treťom geme Bradyovej. Drámu priniesla desiata hra za stavu 5:4 pre Američanku. Tá viedla 40:15, no premárnila oba mečbaly, Muchová dokázala otočiť, no tiež nepremenila dve výhody, čo ju v konečnom dôsledku stálo celý zápas. Bradyová zužitkovala piaty mečbal a vo svojom prvom grandslamovom finále sa môže tešiť na Ósakovú.„Trasú sa mi nohy a búši mi srdce,“ uviedla po zápase Bradyová, ktorá dojatím iba ťažko hľadala slová.

Jennifer Bradyová
Jennifer Bradyová (Foto: TASR/AP – Andy Brownbill)

Jennifer Bradyová (USA-22) – Karolína Muchová (ČR-25) 6:4, 3:6, 6:4

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Rafael Nadal

Rafael Nadal: Tenis sa neuberá dobrým smerom. Stal sa rukojemníkom jediného úderu

Španiel Rafael Nadal kritizuje vývoj tenisu. Podľa jeho názoru sa hra stala rukojemníkom jediného úderu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 3 =