Home Audio/video VIDEO České sestry neprestávajú udivovať tenisový svet: 14-ročná Brenda vyradila v Mexiku bývalú svetovú päťku

VIDEO České sestry neprestávajú udivovať tenisový svet: 14-ročná Brenda vyradila v Mexiku bývalú svetovú päťku

by Roderik Pastier
Brenda Fruhvirtová

GUADALAJARA/CANCÚN – Sestry Fruhvirtové neprestávajú udivovať tenisový svet, českým supertalentom sa darí v Mexiku. Štrnásťročnej Brende chýba posledný krok k účasti v hlavnej súťaži turnaja WTA v Guadalajare, o dva roky staršia Linda si zahrá o titul na turnaji kategórie ITF v Cancúne.


Mladšia Brenda výkonmi oslnila v posledných dvoch týždňoch v argentínskom Tucumáne, kde vyhrala dva turnaje ITF v rade. Teraz sa usiluje o účasť v hlavnej súťaži podniku v Guadalajare už na okruhu WTA. A aj v Mexiku si vedie doposiaľ úspešne.

V kvalifikácii totiž vyradila skúsenú Talianku Saru Erraniovú po setoch 7:6, 3:6, 6:2. V prvých piatich gemoch zápasu si ani jedna tenistka nedokázala udržať servis, od stavu 4:4 v úvodnom sete si ho potom naopak ani jedna neprehrala, a tak rozhodovala až skrátená hra. Tú mladučká Češka ovládla vďaka štyrom víťazným loptičkám v rade 7-2.

Druhú sadu začala lepšie 34-ročná Talianka. Finalistka antukového grandslamu v Paríži a bývalá piata hráčka svetového rebríčka viedla 3:0, a hoci Fruhvirtová znížila na 2:3, Erraniová zrovnala pomer setov na 1:1.

Rozhodujúce dejstvo začala česká hráčka stratou servisu, ale potom otočila na 4:1 a zápas s víťazkou deviatich turnajov WTA v dvojhre a päťnásobnou grandslamovou šampiónkou vo štvorhre po dvoch hodinách a 34 minútach vyhrala.

Brendu Fruhvirtovú tak delí od hlavnej súťaže už iba jediný zápas, vo finále kvalifikácie narazí na Švajčiarku Kungovú. Dvadsaťjedenročná Švajčiarka je v poradí WTA na 315. priečke, Češka je zatiaľ na 611. pozícii.V Mexiku valcuje aj jej staršia sestra Linda

V Mexiku sa však blysla aj Brendina staršia sestra Linda. Na turnaji kategórie ITF v Cancúne je vo finále, o titul si zahrá s Rebeccou Marinovou. Kanaďanka je v rankingu na 161. mieste, Linda Fruhvirtová na 307. priečke.

Cestou do finále už ale Češka vyradila 7:6, 6:2 Američanku Alyciu Parksovú (176. na rebríčku), potom si 6:4, 6:1 poradila s Ukrajinkou Katerynou Bondarenkovou (274., bývalá 29. hráčka WTA a víťazka dvoch turnajov na okruhu) a 6:3, 6:1 vybavila aj holandskú tenistku Richel Hogenkampovú (212., tiež už bola v elitnej stovke).

V semifinále potom doslova zničila 6:1, 6:0 Nemku Alexandru Večičovú. Tá je síce “až” 567., ale v Cancúne vyradila aj nasadenú jedničku Nao Hibinovú z Japonska.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

13 + 12 =