streda, 6 decembra, 2023
HomeAudio/videoVIDEO Češka Bouzková a Nemka Mariová na Wimbledone s kariérnym úspechom: Je...

VIDEO Češka Bouzková a Nemka Mariová na Wimbledone s kariérnym úspechom: Je to ako sen

WIMBLEDON – Česká tenistka Marie Bouzková sa stala prvou štvrťfinalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V osemfinále zdolala na tráve All England Clubu Francúzku Caroline Garciovú 7:5, 6:2 a dosiahla životný úspech.


V dueli o postup do semifinále nastúpi proti víťazke súboja medzi treťou nasadenou Tunisankou Ons Jabeurovou a Belgičankou Elise Mertensovou. “Ani neviem, čo mám povedať. Nechápem, ako som sa sem dostala a ako som odohrala tento zápas. Postup do štvrťfinále Wimbledonu je ako sen,” uviedla v rozhovore priamo na kurte Bouzková, ktorej grandslamovým maximom bolo doposiaľ druhé kolo.

Aj Mariová s kariérnym úspechom

Medzi elitnú osmičku postúpila prvýkrát aj Nemka Tatjana Mariová, ktorá vyradila dvanástu nasadenú Lotyšku Jelenu Ostapenkovú po trojsetovom boji 5:7, 7:5, 7:5. Vo štvrťfinále sa stretne so svojou krajankou Jule Niemeierovou, ktorá si poradila s Britkou Heather Watsonovou 6:2, 6:4.Mariová po triumfe nad Ostapenkovou ďakovala fanúšikom. “Publikum bolo dnes fantastické, nemám slov. Ďakujem divákom za podporu a za to, že mi až do konca zápasu verili,” povedala dojatá Nemka, ktorá sa dostala prvýkrát do grandslamového singlového štvrťfinále iba 15 mesiacov po tom, ako priviedla na svet dcéru Ceciliu. “Som hrdá na to, že som dvojnásobná mama. Materstvo je tá najlepšia vec na svete. Moje deti milujem.”  

ženy – dvojhra – osemfinále: Jule Niemeierová (Nem.) – Heather Watsonová (V. Brit.) 6:2, 6:4, Tatjana Mariová (Nem.) – Jelena Ostapenková (Lot.-12) 5:7, 7:5, 7:5, Marie Bouzková (ČR) – Caroline Garciová (Fr.) 7:5, 6:2

Zdroj: TASR

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × three =

Slováci v akcii