Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Alessandra Tarantino)

VIDEO Carreno Busta hovorí o možnom simulovaní zo strany Djokoviča: Vždy si pýta ošetrenie, keď prehráva

PARÍŽ – Španielsky tenista Pablo Carreno Busta po prehre s Novakom Djokovičom v stredajšom štvrťfinálovom súboji na Roland Garros spochybnil zdravotné problémy svetovej jednotky. Srb sa po prehratom prvom sete sťažoval na bolesti ľavého ramena a krku a nechal sa ošetriť. Po prestávke sa dokázal herne nakopnúť a napokon zvíťazil 4:6, 6:2, 6:3 a 6:4.


Carreno Busta: Robí to dlhé roky

„Neprekvapilo ma, že si vypýtal zdravotný timeout,“ reagoval Carreno Busta. „Je to niečo, čo robí dlhé roky. Zakaždým, keď sa zápas pre neho zle vyvíja a dostáva sa do problémov, vyžiada si ošetrenie. Pre mňa je to vlastné dobré znamenie. Znamená to, že on prehráva a ja hrám dobre,“ povedal sedemnásty nasadený hráč.

Španiel v prvom sete zaskočil Djokoviča aktívnou hrou, naopak sedemnásťnásobnému grandslamovému šampiónovi sa nedarilo, urobil až 16 nevynútených chýb. Po zdravotnej pauze sa charakter stretnutia zmenil a Srb duel otočil.

Carreno Busta na pozápasovej tlačovej konferencii nepriamo obvinil súpera z neférových praktík: „Neviem, čo je za tým. Možno čelí tlaku a potrebuje s tým niečo urobiť. Po prestávke však hrá normálne, akoby sa nič nestalo. Neviem, možno ho skutočne sužujú bolesti, alebo je to psychického charakteru. Treba sa opýtať jeho,“ dodal.

Djokovič: Necítil som sa dobre

Djokovič po zápase odmietol špekulácie a potvrdil, že má zdravotné problémy. Od úvodu hral so zatejpovanou zadnou stranou krku.

„Necítil som sa skutočne dobre, keď som išiel na kurt. Pri rozcvičke sa mi stalo pár vecí. V priebehu zápasu sa to zlepšovalo a už to toľko nebolelo. V úvode súper diktoval hru, ja som sa len viezol. Nemal som veľa energie v nohách a chýbal mi lepší pohyb. Trvalo asi set a pol, kým som sa začal cítiť lepšie. Ako zápas plynul, telo som zahrial a bolesť ustúpila,“ povedal Djokovič.Presnú povahu svojich zdravotných problémov nechcel konkretizovať: „Mal som problémy s krkom a ramenom. Radšej by som to veľmi nerozoberal. Nakoniec, stále pokračujem na turnaji, takže veľa toho nechcem prezradiť.“

Do semifinále dvojhry na parížskej antuke sa prebojoval po desiaty raz v kariére. V boji o postup do finále sa v piatok stretne s Grékom Stefanosom Tsitsipasom.

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Iga Swiateková, Roland Garros 2023

VIDEO 16-ročný supertalent z Ruska udivuje Paríž, Swiateková zaklincovala postup kanárom, favorizované české duo dohralo

PARÍŽ – Poľská úradujúca šampiónka Iga Swiateková zvládla úvodný duel na tenisovom grandslamovom Roland Garros. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × one =