Home Audio/video VIDEO Bývalá ukrajinská hviezda sa neubránila slzám: Šokuje ma, že svet stojí bokom

VIDEO Bývalá ukrajinská hviezda sa neubránila slzám: Šokuje ma, že svet stojí bokom

by Majo Malinovský
Sergej Stachovskij

KYJEV – Invázia Ruska na Ukrajine sa priamo dotýka aj bývalej ukrajinskej hviezdy Sergeja Stachovského, ktorý má silné prepojenie so Slovenskom a podobne ako viacerí ďalší športovci aj on pôjde so zbraňou v ruke brániť svoju vlasť.


Kto bude ďalší po Ukrajine?

“Vyzerá to tak, že v podstate odstúpili od plánu dobyť veľké mestá a snažia sa len natlačiť do Kyjeva a zajať prezidenta a s najväčšou pravdepodobnosťou ho zavraždiť. Následne dosadiť novú vládu a veria, že atentát zmení dianie. Šokuje ma, že svet stojí bokom. Nemôžu im ani zrušiť SWIFT kód, nemôžu ani uzavrieť náš vzdušný priestor, aby na nás nezaútočili zo vzduchu a aby sa naše jednotky mali šancu brániť. Najväčším problémom je, že keď zajmú ​​Ukrajinu, kto bude ďalší?” položil na záver úvodnej reči otázku Ukrajinec, ktorý na Wimbledone 2013 šokoval ukončením víťaznej série švajčiarskeho velikána Federera.

Invázia Ruska zatienila jeho posun na post jednotky: VIDEO Medvedev reaguje na konflikt na Ukrajine

Na následnú otázku ohľadom rodiny, ktorá žije v Ukrajine, sa Stachovský poriadne rozcítil a neubránil sa slzám. “Môj otec je profesorom urológie, takže robí čo robí a rovnako tak do práce chodí aj môj brat,” pokračoval s roztraseným hlasom bývalý 31. hráč sveta, ktorý sa vráti do rodnej krajiny aby pomohol svojim v boji proti ruským okupantom.Bude bojovať za slobodu

“Samozrejme, to je jediný dôvod, prečo sa vraciam. Budem bojovať aj keď som bývalý tenista. Armáda povolala zálohy a každý, kto je ochotný bojovať, môže prísť, zobrať zbraň a byť súčasťou odporu. V skutočnosti som sa minulý týždeň sám prihlásil do rezervy Odišiel som len preto, že som nemal dostatok dokumentov na podpísanie zmluvy,” uviedol rodák z Kyjeva, ktorý nemá žiadne skúsenosti s vojenským výcvikom či streľbou.

VIDEO Ruská hviezda sa vyjadrila k invázii na Ukrajine: Rublev poslal Putinovi jasný odkaz

“Buďme realisti, vojna s Ruskom trvá už osem rokov, či to už boli splnomocnenci Ruska, alebo Rusko samotné, je to jedno. Aj napriek tomu nikto z nás neveril, že sa to stane a predsa sa to stalo. Tým myslím aj európskych lídrov a celý svet, ktorý sa musí zjednotiť a pomôcť Ukrajine v boji za lepšiu budúcnosť v Európe. Chceme byť normálnou civilizovanou krajinou s demokraciou, kde si skutočne sami môžete zvoliť svojho prezidenta. Ten dnešný je jediný prezident, akého sme kedy mali, pretože sa postavil za svoju krajinu a riskuje vlastný život. Jediný skutočný, všetci predtým boli len politickými vtipmi a bábkami, on sa stal prezidentom pre ľudí,” zakončil dojemný prejav bývalý ukrajinský tenista.Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 − nine =