Home Audio/video VIDEO Bývalá svetová trojka dodržala slovo: Bieloruská súperka sa podania ruky nedočkala

Jelina Svitolinová

MADRID – Ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová prehrala v úvodnom kole prestížneho antukového podujatia WTA Mutua Madrid Open s bieloruskou súperkou Aliaksandrou Sasnovičovou.

Bývalá svetová trojka, ktorá sa len na začiatku apríla vrátila po materskej prestávke na súťažné kurty a v Madride štartovala len na základe voľnej karty, nepotvrdila proti Bieloruske rolu miernej favoritky a ďalej sa po návrate trápi.

Bronzová olympijská medailistka z Tokia, ktorá je aktuálne mimo elitnej tisícky rebríčka WTA, prehrala s aktuálnou svetovou 47. aj štvrtý z piatich tohtoročných duelov. V prvom sete okamžite prehrávala 0:3 a za 37 minút podľahla Sasnovičovej 6:4, ale v druhom mala nádejné vedenie 3:1, ale neudržala ho a prehrala 5:7.

Po stretnutí splnila to, čo kedysi vyhlásila a to, že nepodá ruku žiadnej hráčke z Ruska či Bieloruska kvôli stále pretrvávajúcej ruskej invázii na Ukrajine, ktorú Bielorusko podporuje. Záver zápasu teda priniesol len podanie ruky rozhodcovi stretnutia a následné víťazné oslavy Bielorusky. Svitolinová sa pred časom rezolútne vyjadrila proti účasti reprezentantov Ruska a Bieloruska na medzinárodnom fóre.

Bieloruska Sasnovičová sa v druhom kole v Madride stretne s českou súperkou Marie Bouzkovou.

Zdroj: ts, twitter – José Morgado