Home Audio/video VIDEO Bývalá svetová sedmička to schytala od fanúšikov a zúri: Totálna neúcta, začína to byť ako futbal!

VIDEO Bývalá svetová sedmička to schytala od fanúšikov a zúri: Totálna neúcta, začína to byť ako futbal!

by Majo Malinovský
Roland Garros 2024, Paríž, Diváci, Logo

PARÍŽ – Belgický tenista David Goffin tvrdí, že ho počas zápasu prvého kola na grandslamovom turnaji Roland Garros opľul divák.

Tridsaťtriročný býval siedmy hráč rebríčka ATP zdolal na kurte č. 14 po päťsetovom boji domáceho Giovanniho Mpetshiho Perricarda 4:6, 6:4, 6:3, 6:7 (4), 6:3 a po zápase sa dočkal vybučania od domácich priaznivcov.

Vypľul naňho žuvačku

Goffin uviedol po utorkovom zápase: “Niekto na mňa vypľul žuvačku.” Belgičan si zároveň pri odchode z kurtu zapchal uši, aby nepočul pokriky na svoju adresu. “Tri a pol hodiny ma urážali. Je jasné, že to zachádza priďaleko, je to totálna neúcta. Začína to byť ako futbal, čoskoro sa objavia dymovnice, chuligáni a na tribúnach budú bitky. Je to smiešne. Niektorí sú tam skôr preto, aby robili scény, než povzbudzovali hráčov,” uviedol podľa agentúry AFP.      Jeho 20-ročný francúzsky súper Mpetshi Perricard skonštatoval, že sa tešil podpore publika. “Je naozaj fantastické, keď vás podporuje toľko ľudí.” Perricardov krajan Lucas Pouille, bývalý hráč Top 10, povedal, že fanúšikovia na Roland Garros nijako zvlášť neprekročili hranicu.

Usporiadatelia parížskeho grandslamu zareagovali vyhlásením, že zabezpečia, aby fanúšikovia dodržiavali pravidlá a rešpektovali hráčov. “Publikum je mimoriadne zapálené, zvlášť na menších kurtoch. Samozrejme, ale musí plne rešpektovať hráčov, aj keď fandí. Aj keď je prirodzené, že prejavujú svoje nadšenie a povzbudzujú svojich favoritov, nesmie to v žiadnom prípade odporovať tenisovým hodnotám a ohľaduplnosti k hráčom,” uviedli organizátori Roland Garros.

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

7 + six =