Nick Kyrgios
Nick Kyrgios opäť vystrájal (Foto: TASR/Friso Gentsch/DPA)

VIDEO Búrlivák Kyrgios opäť vybuchol: Rozmlátená raketa, poškodený baner a…

HALLE – Austrálsky búrlivák Nick Kyrgios ani na trávnatom podujatí v nemeckom Halle neostal nič dlžný svojej nie príliš populárnej povesti.


Najprv rozmlátená raketa a poškodený baner

Ani v súboji s Grékom Stefanosom Tsitsipasom, ktorý po prehratom prvom sete (5:7) dokážal otočiť (6:2, 6:4) si Austrálčan neudržal nervy na uzde a dopustil sa ďalších výbuchov. Ten prvý prišiel už klasicky po prehratom úvodnom dejstve, kedy v záchvate zúrivosti nie len rozmlátil vlastnú raketu, ale značne poškodil aj reklamný baner.

Vždy keď hrám s Rafom čakám, kým si utrie ruky

Za stavu 2:0 a 0:30 v druhom sete rozhodca upozornil Kyrgiosa na to, že príliš zdržuje hru na podaní súpera, keď sa zdĺhavejšie utieral do uteráka a búrlivákovi za jeho počínanie udelil varovanie, čo Austrálčana poriadne rozčertilo. „Za čo?“ zúril a zároveň nechápal Kyrgios. „Nemôžem si ísť po uterák? Robím to tak stále, keď čakám na niekoho servis,“ začal sa hádať s rozhodcom austrálsky búrlivák.„Vždy, keď hrám s Rafom čakám, kým si utrie ruky,“ bránil svoje počínanie Kyrgios a následne aj privolanému supervízorovi vysvetľoval, že jeho vlhké ruky potrebovali proste osušiť. „Hovoril mi, že hrám veľmi pomaly. Štatisticky som jeden z najrýchlejších,“ hneval sa 27-ročný Austrálčan po zápase. „Musel som si ísť pre uterák, v tom 30-stupňovom teple sa mi potili ruky. Potreboval som si ich utrieť a on mi dal varovanie,“ sťažoval sa po postupe.

O druhú semifinálovú účasť za sebou sa Kyrgios v zajtrajšom štvrťfinále stretne so Španielom Pablom Carreňom Bustom.

Zdroj: ts, TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal prelietol do osemfinále, Kyrgios otočil atraktívny šláger s Tsitsipasom

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten − eight =