Home Audio/video VIDEO Bratislava Open 2024: Slovenský boj o finále fanúšikovia neuvidia, domáci pár zabojuje o deblový titul

VIDEO Bratislava Open 2024: Slovenský boj o finále fanúšikovia neuvidia, domáci pár zabojuje o deblový titul

by Majo Malinovský
Norbert Gombos, Bratislava Open 2024

BRATISLAVA – Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil do semifinále dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open.

Štvrtý nasadený hráč si v piatkovom zápase poradil so Španielom Martinom Landalucem v dvoch setoch 6:3 a 6:4.

V boji o finále sa stretne s Portugalčanom Henriquem Rochom, ktorý v piatok vyradil druhého slovenského reprezentanta Norberta Gombosa v dvoch setoch 6:3 a 6:1.

Obojstranne agresívna hra

“Dnes mám zo zápasu výborný pocit. V celom stretnutí sme obaja predviedli agresívnu hru. Každý bod si bolo treba uhrať. Vedel som, že musím predviesť taký výkon, aby som nebol pod tlakom. Súper výborne podával a mal kvalitný forhend. Darilo sa mi ho tlačiť až na jedno zaváhanie v druhom sete, keď som si prehral servis. Ale rýchlo som sa z toho otriasol a brejkol som ho naspäť,” opísal svoj výkon pre oficiálnu stránku turnaja.

Kovalík si pred svojím zápasom pozrel aj duel, z ktorého vyšiel jeho sobotňajší súper Rocha: “Áno, pozeral som to chvíľu, lebo ho veľmi nepoznám. Videl som ho len na pár turnajoch. Bol to výborný tenis, aj Noro hral veľmi dobre. Veľa gemov bolo vyrovnaných, naťahovali sa, boli zhody, výhody. Bolo to vyrovnané a mohlo to dopadnúť aj inak. Rocha mal výborný forhend, dobre sa pohyboval. Zajtra to bude ťažké.”

V debli si o titul zahrá domáci pár Miloš Karol/Tomáš Lánik štartujúci na voľnú kartu, ktorý v boji o titul vyzve nemecké duo Schnaitter/Wallner.dvojhra – štvrťfinále: Jozef KOVALÍK (SR-4) – Martin Landaluce (Šp.) 6:3, 6:4, Henrique Rocha (Port.) – Norbert GOMBOS (SR) 6:3, 6:1

štvorhra – semifinále: Denys Molčanov (Ukr)/Philipp Oswald (Aut – 1.) vs Miloš Karol/Tomáš Lánik (WC) 2:6, 3:6

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

20 + 11 =