Home Audio/video VIDEO Bol na pokraji konca, je už len krok od obhajoby: Djokovič nedal šancu Alcarazovi a čaká ho finálová odveta s domácim miláčikom

Novak Djokovič, Turnaj majstrov, ATP Nitto Finals

TURÍN – Srbský tenista Novak Djokovič zvíťazil v druhom semifinále na Turnaji majstrov v Turíne nad Španielom Carlosom Alcarazom 6:3, 6:2. Obhajca titulu na podujatí nastúpi vo finále proti domácemu Jannikovi Sinnerovi.

Alcaraz mal šancu hneď v prvom geme vziať svetovej jednotke podanie, no nevyužil dva brejkbaly. V ďalšom priebehu si už hráči strážili servis až do ôsmej hry prvého setu. V nej Djokovič prelomil súpera a set dopodával čistou hrou.

Druhý prevzal Djokovič pod kontrolu po treťom geme, v ktorom Španiel nevyužil dva gembaly a prenechal ho súperovi. Druhýkrát prelomil Srb súpera na 5:2 a v ďalšej hre premenil druhý mečbal.

Djokovič si tak opäť po roku zahrá v Turíne o titul, minulý rok zdolal vo finále Caspera Ruuda 7:5, 6:3. So Sinnerom si zopakuje súboj zo základnej skupiny, v ktorom prehral v troch setoch. Ak vo finále uspeje, získa rekordný siedmy primát a odpúta sa v historickej tabuľke od Rogera Federera.

Turnaj majstrov, semifinále: Novak Djokovič (Srb.-1.) – Carlos Alcaraz (Šp.-2.) 6:3, 6:2