Home Audio/video VIDEO Bojovník Murray predviedol na Wimbledone senzačný obrat: Opäť mu pomohla pauza

LONDÝN – Britský tenista Andy Murray postúpil na Wimbledone už do 3. kola. Vo včerajšom dueli zdolal po päťsetovej dráme Rakúšana Otte po setoch 6:3, 4:6, 4:6, 6:4, 6:2.

Dvojnásobný wimbledonský šampión vstúpil do zápasu podobne ako s Basilašvilim dobre. V prvých štyroch gemoch sme sa ešte brejkbalových príležitostí nedočkali, ale v piatej hre Murray využil v poradí štvrtý brejkbal a po potvrdení brejku viedol 4:2. V závere úvodného dejstva navyše druhýkrát prelomil servis Otteho a po 39 minútach viedol 1:0.

Ďalšie dva sety patrili rakúskemu outsiderovi

Ani začiatok druhého setu nenasvedčoval tomu, že by mal mať Brit so svojim súperom nejaké výraznejšie problémy. Po brejku viedol 3:1, ale následne sa začali diať veci. Otte získal štyri hry v rade a razom viedol 5:3. V deviatej hre mal dva setbaly, ktoré nevyužil, ale na servise sa však nemýlil a bolo vyrovnané.

Aktuálne 151. hráč sveta výborne podával aj v treťom sete, keď favorizovaného Murrayho nepustil ani k jednému brejkbalu. Sám 34-ročného tenistu brejkol a na londýnskom dvorci zavládlo ticho.

V štvrtom dejstve za stavu 2:2 sa organizátori rozhodnúť zatiahnuť strechu nad kurtom, čo výrazne pomohlo domácemu tenistovi. Ten získal tri gemy v rade a vyrovnal na 2:2. V rozhodujúcom sete Murray využil skúsenosti z veľkých zápasov a Rakúšanovi povolil len 2 gemy.

V treťom kole čaká Murrayho veľká výzva v podobe favorizovaného Šapovalova, ktorý navyše mohol v druhom kole “oddychovať”, keď mu na zápas nenastúpil Španiel Andújar.