Home Audio/video VIDEO Bojovník Martin vzal v Belehrade set Djokovičovi, na viac sa však nezmohol: V rozhodujúcom sete dostal kanára

BELEHRAD – Slovenský tenista Andrej Martin nestačil v semifinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v Belehrade na Srba Novaka Djokoviča. S lídrom svetového rebríčka prehral v piatkovom stretnutí za 115 minút 1:6, 6:4, 0:6.

Domáci favorit vyhral prvý set hladko, keď nenasadeného súpera brejkol v druhom aj šiestom geme. Druhé dejstvo bolo omnoho vyrovnanejšie, Martin získal Djokovičovo podanie v druhej hre, no výhodu vzápätí stratil po rebrejku. V siedmom geme Slovák opäť prišiel o svoj servis, no Srba okamžite ribrejkol a ďalším úspechom na súperovom podaní v desiatom geme vyrovnal na 1:1, keď premenil druhý setbal.

Rozhodujúci set však Martin neodštartoval dobre, svoj servis prehral hneď v úvodnej hre a Djokovič už zápas doviedol do víťazného konca “kanárom”. Zhatil tým nádeje na čisto slovenský duel o trofej, v druhom semifinále nastúpil Alex Molčan proti Argentínčanovi Federicovi Delbonisovi.