Home Audio/video VIDEO Bojovníčka Kučová si o titul v Trnave nezahrá: V koncovkách úspešnejšia výborne servujúca Rumunka

Kristína Kučová, Empire Tennis Tour, Trnava

TRNAVA – Slovenská tenistka Kristína Kučová nezabojuje o titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT W60 v Trnave. Držiteľka voľnej karty nestačila v semifinále na Rumunku Jaqueline Cristianovú a podľahla jej 3:6, 4:6 za 89 minút.

Kučová si od úvodu semifinálového zápasu nedokázala pomáhať servisom tak ako v predchádzajúcich zápasoch. V prvom sete si udržala zo štyroch podaní len jedno, ale kvalitná hra na returne ju držala v boji o zisk úvodného dejstva. V deviatom geme sa za stavu 3:5 mohla dostať naspäť, ale agresívne hrajúca Cristianová odvrátila štyri brejkbaly a ujala sa vedenia v zápase.

V druhej sade slovenská tenistka našla svoju hru, bola to práve ona, kto diktoval väčšinu výmen. Paradoxne po nepremenení brejkbalu prišla v siedmej hre o podanie, ale následne kontrovala ribrejkom a vyrovnala na 4:4. Na svojom servise mala stav 40:30, ale Rumunka opäť brejkla Kučovú a dopodávala zápas do víťazného konca.

Kučová: Cristianová odvrátila mečbaly a čerpá zo sebavedomia

“Myslím si, že súperka čerpá zo sebavedomia, keď sa jej podarilo odvrátiť sedem mečbalov s Tausonovou. Niekedy jej tam padne aj to, čo nechce. Ja som veľmi dnes chcela vyhrať a myslela som si, že mám stále šancu. Niektoré lopty som mohla zahrať lepšie a mrzí ma to, ale som rada za semifinále,” povedala Kučová.