Home Audio/video VIDEO Blíži sa koniec Djokovičovej kariéry? Na Turnaji majstrov zneistil svojich fanúšikov

VIDEO Blíži sa koniec Djokovičovej kariéry? Na Turnaji majstrov zneistil svojich fanúšikov

by Roderik Pastier
Novak Djokovič

TURÍN – Novak Djokovič má za sebou úspešnú premiéru v talianskom Turíne, kde sa prvýkrát organizuje záverečný Turnaj majstrov. Po víťazstve nad Nórom Casperom Ruudom, ktorého porazil v dvoch setoch 7:6, 6:2, sa vyjadril aj k svojej budúcnosti. A naznačil, že po tenisových kurtoch sa už zrejme nebude preháňať dlho.


Vstup Djokoviča do Turnaja majstrov bol veľmi úspešný. V prvom sete s Nórom Ruudom síce prehrával 1:3, ale vývoj skóre otočil a po výhre v tajbrejku v druhom dejstve úplne dominoval. Útok na šiesty titul na ATP Finals tak začal výborne.

Oveľa viac, než samotná výhra, však pri rozhovore s ním spôsobilo poprask jeho vyjadrenie o svojej budúcnosti. Hoci sa ho na to nikto v tej chvíli nepýtal, v taliančine sa napriek tomu vyjadril, že napríklad Federerovu tenisovú dlhovekosť atakovať nemieni a naznačil, ako dlho by ešte chcel tenis hrať. Došlo k tomu pri prevzatí trofeje pre svetovú jednotku na konci sezóny. Túto pozíciu si definitívne zaistil už v Paríži. A vo svojej reči spomenul aj spomienky na svoje detstvo, kedy prepadol láske k tenisu, keď sledoval úspechy Peta Samprasa.

„Keď som mal štyri roky, videl som, ako Sampras prvýkrát prezimoval na poste svetovej jednotky,“ uviedol k svojmu idolu, ktorého prekonal v počte umiestnení na poste svetovej jednotky na konci sezóny. Sampras totiž prezimoval ako svetová jednotka šesťkrát. „Teraz som to ja dokázal siedmykrát, na čo som veľmi pyšný. Môj sen pokračuje a dúfam, že budem tento šport hrať ešte dva ďalšie roky,“ pokračoval.Tridsaťštyriročný Djokovič je najstarším účastníkom tohtoročného Turnaja majstrov. Zmienky o možnom konci kariéry tak môžu v najbližších mesiacoch naberať na obrátkach. Zároveň však na povrch vyplávali špekulácie o možnom zlom preklade jeho vyjadrení. Djokovič podľa týchto špekulácií chcel povedať, že by rád hral tenis ešte zopár rokov, nie len dva roky. A túto možnosť by fanúšikovia srbskej hviezdy zaiste uvítali viac.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eleven + ten =